Przedłużony areszt dla wójta Żelazkowa

2
Wójt Żelazkowa od miesiąca przebywał w areszcie. Oskarżyciel dążył jednak do przedłużenia aresztu. Sąd przychylił się do wniosku, a włodarz gminy pozostanie za kratami przez trzy miesiące. To pokłosie jego problemów z prawem. Prokurator zarzuca mu między innymi znęcanie się nad rodziną.

Pierwsze problemy wójta zaczęły się jeszcze w 2015 roku, kiedy pijany udzielił parze ślubu cywilnego. Został on wtedy ukarany grzywną wysokości 5000zł.

CZYTAJ: Pijany udzielił ślubu. Wójt Żelazkowa usłyszał wyrok

Kolejne kłopoty ściągnął na siebie w styczniu 2019 roku. Policjanci zostali wezwani do awanturującego się 60-latka, którym okazał się wójt gminy Żelazków. – Na podstawie wstępnych ustaleń mężczyźnie przedstawiono łącznie trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą przestępstw znęcania się nad członkami rodziny, jeden zachowania na szkodę funkcjonariuszy straży pożarnej – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Został on wtedy ukarany grzywną wysokości 10 tysięcy złotych oraz objęty dozorem policyjnym. Miał on także opuścić miejsce zamieszkania, ale tego nie zrobił. Mężczyznę postanowiono aresztować.

CZYTAJ: Wójt Żelazkowa z kolejnymi zarzutami. Groził rodzinie?

5 lutego wójt trafił do aresztu na okres miesiąca. Prokuratura domagała się wydłużenia aresztu do trzech miesięcy. Sąd ostatecznie przychylił się do wniosku. – Sąd wydłużył środek zapobiegawczy wobec mężczyzny na okres trzech miesięcy – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W poniedziałek wojewoda wielkopolski skierował do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o powołanie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji wójta Żelazkowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick