Pijany udzielił ślubu. Wójt Żelazkowa usłyszał wyrok

0
Jest wyrok sądu na wójta gminy Żelazków, który w listopadzie 2015 roku udzielał ślubu cywilnego parze młodej będąc pod wpływem alkoholu. O tym incydencie mówiono w mediach w całej Polsce, bowiem sytuacja mocno nadwyrężyła dobre imię urzędników. Postępowanie po wcześniejszym umorzeniu ponownie trafiło na wokandę. Wójt usłyszał w końcu wyrok.

58-letni wójt gminy Żelazków „wpadł” przez swoje nienaturalne zachowanie w czasie ceremonii zaślubin. Młodzi ludzie, którzy w Urzędzie Stanu Cywilnego stawili się z nadzieją na przeżycie najważniejszego dnia w życiu – mocno się rozczarowali. Według relacji świadków ceremonii, wójt udzielający ślubu mylił nazwiska i zapomniał o obrączkach. To było dla obserwujących zdarzenie wystarczającym sygnałem, by zawiadomić policję. Po badaniu krwi okazało się, że w momencie udzielania ślubu wójt mógł mieć co najmniej 2,4 promile alkoholu. Decyzją administracyjną ślub był jednak ważny.

Sprawę prowadził Sąd Rejonowy w Kaliszu. – Sąd uznał, że powyższym zachowaniem skazany działał na szkodę pokrzywdzonych nupturientów oraz naraził na uszczerbek utraty zaufania społecznego interes publiczny. Za powyższy czyn orzeczona została kara grzywny w wysokości 5000 zł – poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Maciej Meler. Ponadto, skazany będzie zobowiązany do pokrycia kosztów sądowych.

Wyrok jest nieprawomocny.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick