DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Przed nami bardzo mroźne noce! Pamiętajmy o bezdomnych i czworonogach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu przed silnymi mrozami. W nocy z 16 stycznia na 17 stycznia termometry mają wskazać nawet do -16 stopni Celsjusza!

Służby oraz miłośnicy czworonogów proszą, by podczas mroźnych dni zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta. – Jeśli czworonóg znajduje się na posesji, ale widać, że nie posiada schronienia przed zimnem to należy powiadomić Straż Miejską. Jeśli pies biega wolno prosimy o telefon pod numerem interwencyjnym: 725 705 107 – informuje schronisko.

Na skutki bardzo niskich temperatur są także narażone osoby bezdomne. Na nie także należy zwrócić uwagę i udzielić im pomocy. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego funkcjonuje Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Olszynowej 53A prowadzone przez Koło Ostrowskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Schronisko dla kobiet, w tym dla kobiet z dziećmi zagrożonych przemocą w rodzinie przy ulicy Kardynała M. Ledóchowskiego 8 prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej.

Od ponad trzech lat działa także punkt pomocy doraźnej, w którym można się ogrzać, otrzymać ciepłe ubranie, ale również pomoc specjalisty w zakresie uzależnień. Punkt ten działa od godziny 11.00 do 14.00 przy ulicy Grunwaldzkiej 72 w Ostrowie Wielkopolskim, natomiast planowane jest wydłużenie godzin jego funkcjonowania. Punkt prowadzony jest przez Fundację Głodnych Nakarmić.

Fot. RCB

Napisz do autora

Komentarze (4)
  • L
    Lii

    sobota, 16 stycznia, 2021

    Najgorsza noc ma być z niedzieli na poniedziałek. I to będzie już koniec. Potem nawet 5 plus. Żal tych wszystkich zwierząt bezdomniakow. Człowiek wie gdzie się udać. A zwierzę samo nie uda się do schroniska. A ile wisi przy budzie na łańcuchach. Buda nie ocieplona.

    Odpowiedz
  • G
    Gosia

    sobota, 16 stycznia, 2021

    A co z ptakami, coraz mniej ich jest, a nikt o nie nie dba. Czy tak trudno jest dokarmiać je przez trzy miesiące, a potem wszyscy zdziwieni, że tyle robactwa latem jest. Skoro chcemy ekologię, to powinniśmy zacząć od ochrony ptaków, zwłaszcza tych najmniejszych, jak wróble, sikorki, czyżyki, kowaliki itp. Zarówno zwierzęta, jak i ludzie, powinni zostać otoczeni w tym okresie zimowym szczególną ochroną!

    Odpowiedz
  • A
    Andrzej

    sobota, 16 stycznia, 2021

    Niestety mamy niby 21 wiek, rok już 2021, a na wsiach i nie tylko jeszcze tyle biednych piesków jest trzymanych na krótkich łańcuchach, szkoda słow na to bo jednemu z drugim nie chcę się zamknąć bramy czy uliczki lub ogrodzić podwórza żeby zwierzę sobie swobodnie biegało, żal na to zacofanie patrzeć i tyle . . .

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz