Przebadano około 200 ostrowskich urzędników. Są kolejni zakażeni

0
Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z urzędników ostrowskiego magistratu, wszystkie osoby pracujące w urzędzie zostały poddane badaniom na obecność patogenu. Wymazy pobrano od około 200 osób. Już teraz wiadomo, że dodatni wynik otrzymało osiem osób. Wyniki badań wciąż spływają więc nie jest jeszcze znana pełna liczba osób zakażonych.

O pierwszym, potwierdzonym przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 informowaliśmy 10 sierpnia. Wtedy też zostały wdrożone procedury, które mają zabiec gromadzenia się większej ilości petentów w budynku urzędu miejskiego. Dodatkowo przy wejściu pojawiło się specjalne urządzenie, które mierzy temperaturę ciała oraz sprawdza prawidłowe ułożenie maseczki. Osoby z podwyższoną temperaturą nie wejdą na teren magistratu.

CZYTAJ TAKŻE: Znana jest sytuacja pacjentek ostrowskiej ginekologii!

Wszystkie osoby pracujące w urzędzie włącznie z władzami miasta zostali przebadani na obecność koronawirusa. Do magistratu spłynęły pierwsze wyniki. – Na tę chwilę mamy 8 potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Wciąż czekamy na wyniki pozostałych osób – poinformowała Donata Otwiaska-Rak z ostrowskiego sanepidu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick