Przebadali nauczycieli i pracowników przedszkoli. Znamy wyniki

0
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Znane są wyniki badań nauczycieli oraz pracowników przedszkoli w gminie Ostrów Wielkopolski. W ostatnich dniach próbki pobrano od 145 osób, aby mieć pewność, że dzieci nie zostaną narażone na zakażenie koronawirusem w związku z tym, że od poniedziałku przedszkola ponownie mają zacząć funkcjonować.

Poznaliśmy wyniki badań na koronawirusa wśród nauczycieli i pracowników przedszkoli w gminie Ostrów Wielkopolski. Prowadzone trzy dni badania, a w konsekwencji ich wyniki miały dać pewność, że kadra, która od poniedziałku będzie zajmować się dziećmi, nie zakazi ich SARS-CoV-2. – Bardzo się cieszę, że wyniki na obecność koronawirusa są negatywne. Od najbliższego poniedziałku ponownie otwieramy przedszkola – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ: “Musimy uważać” – luzowanie obostrzeń nie zwalnia z ostrożności!

Testy genetyczne zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia wykonano u 145 osób. Aby pobieranie próbek przebiegało sprawnie, badania wykonywano w trzech przedszkolach każdego dnia w innej części gminy: w przedszkolu w Gorzycach Wielkich, w Lewkowie oraz Wtórku. Aby uniknąć tłoku, nauczyciele byli umówieni na konkretną godzinę. Chciałem spełnić wszelkie wymogi i standardy, tak by zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele czuli się bezpiecznie, stąd zorganizowanie badań – podkreśla włodarz. Jednocześnie zaapelował, aby wszyscy dbali o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Tak, by nie narazić nikogo na zakażenie się.

Gmina zapłaciła z budżetu za badania 41 470 zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick