Prowadził mając trzy promile. Zatrzymała go mieszkanka Kalisza

0
34-letnia mieszkanka Kalisza udaremniła jazdę po pijanemu 49-letniemu kierowcy. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko trzy promile alkoholu. Kaliszanka widząc tor jazdy mężczyzny, podążyła za nim i wyciągnęła kluczki z jego samochodu. Pijany kierowca stanie przed sądem i odpowie za swój czyn.

Dwa lata więzienia grozi mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu. Dalszą jazdę udaremniła 34-letnia mieszkanka Kalisza, która widząc, że samochód przed nią może prowadzić ktoś pod wpływem alkoholu, pojechała za nim. – Kiedy zobaczyła, że mężczyzna zjeżdża na parking pojechała za nim. Chwilę później wykorzystała nadarzająca się okazje i kiedy ford zatrzymał się, podeszła do auta i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie o całej sytuacji powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ: Helios rośnie w oczach, a w sprawie Komedy cisza. Jaki los czeka ostrowskie kino?

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali kierowcę i okazało się, że w wydychanym powietrzu ma blisko trzy promile alkoholu. Zabrano mu prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. 49-latkowi grozi do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick