Promile w organizmie i ponad 100 km/h na liczniku

0
Policjanci z powiatu ostrowskiego oraz ostrzeszowskiego zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Prawo jazdy stracili kolejni piraci drogowi, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli prędkość. Kara czeka także 47-latka, który wsiadł za kierownicę mają w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Ostrowska policja zatrzymała czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. – Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który jechał 110 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszyscy stracili już prawo jazdy na trzy miesiące. Zostali także ukarani mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęły punkty karne.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje 49-latek. Śmiertelny wypadek w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Poważne konsekwencje czekają także 47-letniego obywatela Gruzji, który został zatrzymany przez ostrzeszowskich policjantów na terenie gminy Kobyla Góra. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, która przybrała niespodziewany obrót. – Podczas czynności okazało się, że kierowca forda kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, a kontrola wykazała blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

47-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick