DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prokuratura tłumaczy się ws. okna życia

Dziś podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim szefowie jednostki odnieśli się do medialnej burzy dotyczącej pozostawienia chłopczyka w oknie życia. Zdaniem prokuratorów negatywny przekaz medialny to wynik zbiegu dwóch różnych spraw. 

– Przypadek sprawił, że pewne czynności wyjaśniające policja zmuszona była wykonać – mówiła z-ca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Cecylia Majchrzak. – Wynikało to z tego, że doszło do zgłoszenia przez inną osobę pewnych okoliczności, które mogły wskazywać na to, że mogło dojść do naruszenia pewnych dóbr – dodała Majchrzak. 

Śledczy tłumaczą, że było to postępowanie wyjaśniające i nie dotyczyło noworodka, a kobiety – rodzina, przed którą ukrywała ciążę zgłosiła jej zaginięcie.

– Ta kobieta nawet nie była przesłuchiwana (…) to był zbieg okoliczności, że zestawiono te dwie sytuacje. Normalnie nikt by nie badał dlaczego to dziecko zostało położone, kto je położył i dlaczego tak zdecydował – mówiła prokurator.

W piątek w oknie życia przy ulicy Gimnazjalnej znaleziono noworodka. Dziecko trafiło do ostrowskiego szpitala, gdzie przebywa do dziś. 

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz