Premie i nagrody na koniec roku? Prezydent Klimek odpowiada

15
Fot. UM Ostrów
Prezydent Beata Klimek zabrała głos w sprawie nagród i premii dla ścisłego kierownictwa urzędu oraz urzędników niższego szczebla. W związku z aktualną sytuacją finansową Ostrowa Wielkopolskiego zapadły inne decyzje, niż w ubiegłych latach. Szczegóły na wlkp24.info.

Pieniądze były tematem przewodnim listopadowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Odmieniano to słowo przez wszystkie przypadki niezależnie od tematu omawianego podczas posiedzenia.

Jedną z ważniejszych informacji dla mieszkańców jest ta, że w 2023 roku nie wzrośnie podatek od nieruchomości. Podniesienie opłaty miało umożliwić pozyskanie pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli szkół oraz przedszkoli. Większością głosów radnych zablokowano zwiększenie opłat i władze miasta muszą szukać brakujących milionów w innym miejscu.

Co z premiami dla urzędników?

Zainteresowanie jednego z radnych wzbudziły też pieniądze w innym kontekście, a mianowicie w postaci premii wypłacanych pracownikom Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jakub Paduch skierował w tej sprawie interpelację. „Czy pracownicy Urzędu Miejskiego zatrudnieni na stanowiskach niekierowniczych otrzymają w grudniu premię regulaminową tzw. premię świąteczną?” – czytamy w piśmie skierowanym do prezydent Beaty Klimek.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. – W grudniu planowana jest wypłata premii dla pracowników urzędu. Premia jest składową wynagrodzenia zgodnie z regulaminem organizacyjnym i regulaminem wynagradzania, który w tym urzędzie obowiązuje od wielu, wielu lat. Zastałam go i kontynuuję – podkreśliła. – Tak więc premia roczna dla pracowników urzędu miejskiego zostanie wypłacona – dodała.

Co z nagrodami dla ścisłego kierownictwa?

Prezydent Beata Klimek wyprzedziła też ewentualne pytania o nagrody dla ścisłego kierownictwa urzędu. Ten temat był szeroko komentowany w ostatnich latach.

– Od stycznia do dnia dzisiejszego nie wypłacano nagród i premii ścisłemu kierownictwu urzędu miasta i chcę pana poinformować – żeby nie musiał pan pisać kolejnej interpelacji – że takich nagród dla ścisłego kierownictwa wypłacić nie zamierzam. To jest także przejaw naszej odpowiedzialności o to, że w tym trudnym czasie takie gesty należy powściągnąć. Życzyłabym sobie, aby dotyczyło to nie tylko Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, ale także innych urzędów czy też instytucji miejskich czy powiatowych – podkreśliła z mównicy prezydent Klimek kierując słowa do Jakuba Paducha.

Odniosła się też do wyników głosowania ws. wysokości podatku od nieruchomości (radni Platformy Obywatelskiej byli przeciwni podwyżce). – Wzrusza mnie troska radnego o wynagrodzenie dla administracji samorządowej w sytuacji, w której głosuje się taką uchwałę, która nie zabezpiecza nam w budżecie miasta stosownych dochodów, aby takie wynagrodzenia zabezpieczyć. Mówiliśmy o tym szczegółowo przy tej uchwale – dodała prezydent Klimek.

Zobacz sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego [listopad 2023]

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ WLKP24.INFO

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  1. Sobie nagrody, premie a proszę zobaczyć czy nauczyciele szkół, przedszkoli, pomoce w przedszkoach nie dostały złamanego grosza
    mimo szalejącej inflacji. A niestety też chcą godnie żyć. Ale widocznie w naszym urzędzie też działają wg zasady prezesa: gorszy i lepszy sort

  2. Godne życie – pojęcie względne, bo np. ruscy nie potrzebują toalet w domu, bo jak powiedział jeden z jeńców „Po mi to skoro mam na dworze. W domu nie śmierdzi i sprzątać nie trzeba”. Więc przykład ten obrazuje, że każdy ma inne potrzeby, a „godne życie” może być różnie rozumiane.

  3. W ramach oszczędności, bo przecież miasto się wali przez skreślenie z budżetu 1%, który miał przynieść podniesiony podatek dla mieszkańców, pani prezydent ogłasza konkurs na dyrektora wydziału kultury w urzędzie. Wydział kultury to potężny wydział, w którym pracuje dwóch urzędników, jeden kierownik i dyrektor. Słowem 50% kadry kierowniczej. Taki dyrektor to kilka tysięcy miesięcznie razy 12 miesięcy to kilkadziesiąt tysięcy z przyszłorocznego budżetu. Brawo pani prezydent, pani to potrafi dbać o urząd.

  4. I prawda inne miasta mają podwyżki ogrzewania rzędu 30-40% więcej ale caryca dla ostrowian przyklepała z ozec-em 140% GRATULACJE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick