Znamy wysokości nagród i premii wypłaconych w ubiegłym roku w ostrowskim urzędzie

37
Fot. UM Ostrów
Władze Ostrowa Wielkopolskiego opublikowały wysokości przyznanych w 2020 roku nagród i premii dla urzędników. Pełną listę publikujemy na wlkp24.info.

Pod koniec stycznia radny Koalicji Obywatelskiej Jakub Paduch złożył zapytanie w sprawie premii i nagród dla urzędników przyznanych w 2020 roku. Dociekał m.in. jaka była łączna ich kwota, prosił o wyszczególnienie kwot wypłaconych w poszczególnych miesiącach, podanie liczby pracowników magistratu, którzy otrzymali gratyfikacje i dopytywał o dokładne kwoty przyznane najważniejszym urzędnikom.

W odpowiedzi można przeczytać, że w 2020 roku pracownikom urzędu miejskiego wypłacono łącznie 361 116,50 zł brutto. „W tym kontekście warto tę kwotę porównać np. z sumą nagród wypłaconych w 2014 roku, a więc w ostatnim roku kadencji Pana Prezydenta Jarosława Urbaniaka, kwota ta wynosił 840 597,55 zł brutto. Oznacza to, że w ostatnim roku kadencji Pana Jarosława Urbaniaka przeznaczono o blisko 480 tys. zł brutto więcej na nagrody dla pracowników, niż w roku 2020” – informuje prezydent miasta. Lwią część kwoty przeznaczonej w ubiegłym roku na premie nagrody rozdysponowano w grudniu. Mowa o 351 516,50 zł. Pieniądze otrzymało 85 pracowników.

Nagrody otrzymali:

 • 0 zł brutto – Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego,
 • 43 660,00 zł brutto – Mikołaj Kostka, I zastęca prezydenta miasta,
 • 38 202,50 zł brutto – Sebastian Górski, II zastępca prezydenta miasta,
 • 39 354,00 zł brutto – Michał Żabiński, skarbnik miejski,
 • 17 100,00 zł brutto – Andrzej Baraniak – sekretarz miasta,
 • 50 000,00 zł brutto – dyrektorzy wydziałów,
 • 68 400,00 zł brutto – kierownicy biur i referatów.

Łączna kwota premii wypłaconych w 2020 roku pracownikom urzędu wyniosła 1 233 433,68 zł brutto. W lipcu było to 282 871,24 zł brutto, a w grudniu 2020 roku – 950 562,44 zł brutto. Otrzymało je 225 pracowników.

Premie otrzymali:

 • 0 zł brutto – Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego,
 • 0 zł brutto – Mikołaj Kostka, I zastępca prezydenta miasta,
 • 0 zł brutto – Sebastian Górski, II zastępca prezydenta miasta,
 • 0 zł brutto – Michał Żabiński, skarbnik miejski,
 • 20 520,00 zł brutto – Andrzej Baraniak, sekretarz miasta,
 • 124 773,22 zł brutto – dyrektorzy wydziałów,
 • 270 572,12 zł brutto – kierownicy biur i referatów.

Radny pytał także o nagrody i premie dla członków zarządów miejskich spółek. W odpowiedzi znajdujemy informację, że nie otrzymali oni ani złotówki.

W Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim zatrudnionych jest 249 osób* (w tym 1 pracownik przebywa na urlopie wychowawczym, 1 na świadczeniu rehabilitacyjnym i 5 na urlopie bezpłatnym).

Treść zapytania radnego Jakuba Paducha – LINK
Treść odpowiedzi prezydent Beaty Klimek – LINK

* stan na 3 lutego 2021 roku

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

37 KOMENTARZE

 1. Podniesli podatki bo nie mieli pieniędzy a premie . Myslę ze ta nasza władza powinna być odwołana natychmiast bo jak mozna rozdawać nasze pieniądze swoim znajomym

 2. To jest śmiech wyborcom pani prezydent prosto w twarz. W czasie pandemii gdzie wszyscy borykają się z problemami Urząd Miejski dobrze się bawi kosztem nas Ostrowian. Władza w mieście dawno straciła legitymację do rządzenia teraz musza się nagłabać bo wiedzą że to ich ostatnia kadencja.

 3. Że ci nasi samorządowcy nie mają za grosz wstydu. W telewizji i na sesjach władze naszego miasta mówią nieustannie o pandemii a z drugiej strony z podatników pieniędzy wypłacają sobie kosmiczne nagrody. Mam nadzieję że przeznacza te nagrody na szczytny cel tak jak swego czasu posłowie PiS którzy otrzymali nagrody.

  • A dzieci zdemotywowano w 2019 roku do dalszej nauki, podnosząc w ostatniej chwili średnią ocen po przekroczeniu której miałyby otrzymać stypendium… żenada…

 4. Ja tylko przypomnę że prezydentka potrafiła być tak zapracowana, że nie miała kiedy urlopu wybrać i go spieniężyła, a teraz przyjęła kolejny stołek, więc czasu nagle jest jakby więcej.
  Teraz premie.
  Dobrze się dzieje w UM. 🙂

 5. Czym oni tak bardzo się wyróżnili w tej,, ciężkiej.. pracy. Chyba że odcisków sobie narobili od siedzenia. WSTYD że brak pieniędzy w kasie a tu takie nagrody

 6. Jeśli już wszystko pisze pani prezydent i porównuje do prezydenta Urbaniaka, to może poda ile premii wypłacił pracownikom w tym roku, który przywołuje pani Klimek? To dopiero może dać skalę porównawczą… Pani prezydent wypłaciła łącznie na nagrody i premie ok. 1.600.000,00 słownie jeden milion sześćset tysięcy złotych. A ile pan Urbaniak? Śmiało. Dlaczego to istotne? Np pan Sekretarz dostał tylko 17 tys. nagrody, ale już 20 tys. premii, razem prawie 38 tysięcy.

  • i Dopiewie, nie zapominaj o Dopiewie. prawie 1900 w Kaliszu jakieś 1200 w Dopiewie to razem ok. 3 tys. razy 12 to już drobna nagroda jest

 7. Ten urząd miejski zaczyna mi przypominać bloki działające we wspólnocie mieszkaniowej. Mieszkają (pracują) sami swoi, piesek pilnuje posesji, pszczółki zapylają kwiatuszki i jeszcze płotu brakuje i brambki ze szlabanem na pilota.

 8. MASAKRA!!! nasze pieniądze , za co??????????
  Pani Klimek I ZARZĄD miasta największa tragedia Ostrowa, to co onI wyrabiająto jest masakra
  W ostrowie jest syf na ulicach latem i zimą, nic nie sprzątają, prezydentowa zadłużyła miasto na miliony,
  Żenująca DRUGA KADENCJA

 9. Może by tak z własnej kieszeni dała te premie? Łatwo się rozdaje nie swoje pieniądze! Miasto zadłużone, a ta …. rozdaje kasę! To chore!

 10. Ta to ma gest! Ponad 43.660 jednorazowej premii !!! Ludzie przez rok pracy takich pieniędzy nie widzą. Dzieląc przez 12 miesięcy wychodzi 3600 na miesiąc. A ten wicek to cały rok za darmo pracował czy miał ciężką kasę co miesiąc płaconą? Bizancjum Klimkowej! Prywatny folwark sobie urządziła!

 11. Jestem za likwidacją takich uznaniowych składników wynagrodzenia jak premie i nagrody dla WSZYSTKICH grup zawodowych. Tego rodzaju składniki wynagrodzenia zawsze budzą niezadowolenie lub spory, a to opinii publicznej, a to wśród samych zatrudnionych i to we wszystkich firmach, poczynając od małych firm prywatnych a na urzędach kończąc.
  Ojjjj, dostanie mi się po głowie za ten komentarz…..

 12. Pani Prezydent pracownicy niepedagogiczni przez cały rok nie mają takiego dochodu jak pani przyznała nagrody swoim z urzędu. To jest skandal ,że myśli pani tylko o wybranych my też jesteśmy pani pracownikami.

 13. To jakby już wiadomo gdzie podziała się kasa na szczepionki ,po co wydawać na szczepionki na ludzi oni przecież się zaszcsepil pod każdym względem jedna szczepionka w rękę a druga do portfela ,a ludzie czekają na szczepienie i już wiadomo co i gdzie i jak i kto.🙅😤

 14. Pieniądze dla swoich kolesi i kolesi kolesiów. Oto urzad miasta. Urzad przez większą część roku nie obsługiwał mieszkańców. Pytam za co takie nagrody pani Klimek??????

 15. W odalanowie marnie, no może w urzędzie dostają, nie wiem, ale w innych zakładach należących.pod urząd bieda z nędzą. Tam dzieją kierownicy i to zależy ile komu..

 16. Jak można w tak trudnym czasie , to jest niemoralne , większość przedsiębiorców ledwo wiąże koniec z końcem i kombinuje jak nie zwolnić pracowników a urząd który prawie cały rok zamknięty wypłaca sobie takie nagrody i premie, a nam podatek od nieruchomości podwyższyli. Piękny prezent dostaliśmy!!!!!

 17. 40tys premii to jest skandal!!!! Rozumiem premie 2tys ale nie takie pieniądze z naszych podatków. Przecież Ci ludzie co miesiąc biorą wielotysięczne wynagrodzenie za pracę!

 18. Ło matko, ludzie do pracy się weźcie. Sami zazdrośnicy widzę. Każdy może wystartować na prezydenta i zarządzać miastem. Zobaczymy efekty! Niech zobaczy wtedy jaką drogę trzeba przejść, ile peacy wykonać, ile wysiłku włożyć.
  Najlepiej krytykować w Internetach anonimowo na forum.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick