Prawie 2 mln zł na remonty szkół i przedszkoli w gminie Pleszew

0
Fot. pleszew.pl
Kolejne remonty placówek oświatowych w naszym regionie. Po Łąkocinach i Ostrowie Wielkopolskim przyszedł czas na gminę Pleszew. W Zespole Szkół Publicznych nr 1 gruntowny remont przejdzie piwnica. Budynki przedszkoli nr 1 i 3 będą dostosowane do wymogów przeciwpożarowych, a w szkole w Lenartowicach powstanie kuchnia i jadalnia. Prace mają zakończyć się najpóźniej w połowie września. Koszt wszystkich inwestycji wyniesie ponad 1,5 mln zł.

Pleszewski samorząd przeznaczy 1,7 mln zł na remont placówek oświatowych w swojej gminie. Modernizacji poddane zostaną zarówno przedszkola jak i szkoły. Piwnica w Zespole Szkół Publicznych nr 1 zmieni się nie do poznania. Remont pomieszczeń zajmowanych przez harcerzy, będzie kosztował niespełna 200 tys zł.

Wymieniona zostanie instalacja elektryczna i wodnokanalizacyjna. Placówka w Lenartowicach doczeka się nowej kuchni i stołówki szkolnej. W tym przypadku remont był konieczny, ponieważ do tej pory te pomieszczenia nie spełniały wymogów sanepidu. Szkoła w Kowalewie zyska nowy hydrant, a „pleszewska Trójka” – nowo wyremontowane pomieszczenie po bibliotece szkolnej. Obie inwestycje będą kosztować ponad 70 tys zł.

„Budynki dwóch pleszewskich przedszkoli „Bajka” i „Słoneczne” są dostosowywane do wymogów przeciwpożarowych. Koniecznością była przebudowa ciągów komunikacyjnych oraz m.in. wymiana okien i drzwi. Przy okazji pomieszczenia będą odmalowane” – informują pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Pleszew.

W nowym roku szkolnym uczniowie i przedszkolaki z Kuczkowa będą korzystały z nowych łazienek. Choć placówka funkcjonuje w ramach stowarzyszenia „Pionier”, budynek, w którym się znajduje, jest nadal własnością samorządu. Koszt inwestycji to 60 tys. zł. W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” doposażone będą kuchnie i stołówki. Pojawią się m.in. nowe piece konwekcyjne, stoły z krzesłami i naczynia. Gmina na ten cel pozyskała 400 tys. zł, a 100 tys. zł dołożyła ze swojego budżetu.

Pleszew to kolejne miasto, które remontuje placówki oświatowe. Niedawno informowaliśmy o gruntownym remoncie „ostrowskiej Dziewiątki”, czy budowie sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łąkocinach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick