Pracownicy urzędu zrobili świąteczną niespodziankę zwierzętom w schronisku

2
Fot. fanpage prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek
Specjalistyczna karma, ręczniki, koce i smakołyki to prezenty od ostrowskich urzędników dla zwierząt przebywających w schronisku w Wysocku Wielkim. Paczki dostarczyła delegacja Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim zrobili niespodziankę zwierzętom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim i zawieźli im świąteczne paczki. Urzędnicy zebrali specjalistyczną karmę, smakołyki, ręczniki i koce.

Dzięki spontanicznej świątecznej akcji zwierzaki będą miały zapas jedzenia na najbliższy czas, a pracownicy urzędu sprawdzili przy okazji zakończoną niedawno wymianę 51 starych kojców na nowe i bardziej bezpieczne zarówno dla psów, jak i pracowników, którzy kilka razy dziennie muszą je otwierać i zamykać w ramach opieki nad zwierzętami.

CZYTAJ: Opłaty za przedszkole pójdą w górę! Radni przegłosowali uchwałę

„Pracownicy urzędu nie byli jedynymi, którzy przyjechali do schroniska z prezentami. Zbiórkę dla bezdomnych zwierząt zorganizowało także Przedszkole nr 16 im. Koszałka Opałka w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejscu spotkaliśmy także Maję i Szymona wraz z rodzicami, którzy zabrali jednego z psiaków do domu. Pokochali go od pierwszego wejrzenia” – pisze Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego na swoim fanpage’u.

W przyszłym roku ma rozpocząć się modernizacja schroniska. Na remont i rozbudowę przeznaczono 3 mln zł. Ostrowscy radni przegłosowali tę kwotę w ramach budżetu, nad którym procedowali we wtorek.

To nie jedyna akcja pomocowa ostrowskich urzędników w tym roku. Niedawno stworzyli 13 Szlachetnych Paczek, które trafią do jednej z rodzin.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

 1. 11
  16

  wy już chyba do końca zgłupieliście. Cyrk sobie urządzacie. 3 mln na modernizacje schroniska. Weźcie się za robotę. Schronisko może poczekać. Ludzie biznesy maja pozamykane a od nich macie podatki. Priorytetem jest praca dla ludzi i z ludźmi. Dobro wytworzone ma wspierać jedna jak i druga stronę. A paczki róbcie dla dzieci z biedniejszych środowisk lub dla samotnych seniorów. Za dużo dotacji dostajecie od tej Uni i już wam się niechce główkować. Społeczeństwo płaci wam za prace. Pozdrawiam.

  • 13
   5

   Bardzo dobrze że wzięli się w końcu za schronisko. Kto był to wie jak wyglądało. A kto nie był i nie widział niech nie zabiera głosu wcale. Jak kojce wyglądały i nie tylko. Kociarnia już buduje się kilka lat. Mam nadzieję że w końcu będzie. Gdyby nie podli i nieodpowiedzialni ludzie schroniska wogole by potrzebne nie były. Dzieci na dzieci mają 500 plus. Ma się kilka to niezła suma. Może lepiej napisać żeby bezrobotni coś otrzymali . Z pracą ciężko teraz. Ofert jak na lekarstwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick