Powołano komisarza gminy Żelazków! To on poprowadzi gminę do wyborów

0
Budynek Urzędu Gminy Żelazków / fot. zelazkow.pl
Michał Kraszkiewicz objął funkcję komisarza gminy Żelazków. Decyzją premiera będzie on pełnił obowiązki wójta do czasu wyboru nowego włodarza w nadchodzących wyborach, a te odbędą się najprawdopodobniej 10 lipca.

Decyzję premiera wręczył nowemu komisarzowi Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Premier wyznaczył osobę, która bardzo dobrze zna się na samorządzie terytorialnym, pracującą w nim całe życie, znakomicie wykształconą. Proszę dobrze reprezentować gminę i proszę przygotować gminę do nadchodzących wyborów, które już 10 lipca – mówił Jan Dziedziczak podczas konferencji prasowej.

CZYTAJ: Kiedy przedterminowe wybory wójta Żelazkowa? Jest projekt rozporządzenia

Michał Kraszkiewicz będzie pełnił obowiązki wójta gminy Żelazków, zajmując tym samym miejsce dotychczasowego włodarza. Jego mandat wygasł w związku z uprawomocnieniem się wyroku sądu. – Do tej pory pełniłem funkcję pełnomocnika starosty kaliskiego do spraw Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Zajmowałem też stanowisko głównego specjalisty przy rozwoju powiatu. Sytuacja w jakiej znalazła się nasza gmina zdecydowanie do łatwych nie należy i wymaga szybkich oraz zdecydowanych decyzji – informował Michał Kraszkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Radna powiatowa chce zostać wójtem gminy Żelazków

Komisarz gminy Żelazków złożył także wyrazy uznania dla pracowników Urzędu Gminy, na których barki spadły wszystkie obowiązki w czasie, gdy – jak powiedział Kraszkiewicz – „wójt miał problemy”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick