Potrawy z jajem w roli głównej VI Ostrowskiego Festiwalu Smaku

1
Kurze jajo, a właściwie potrawy z jajkiem w roli głównej będą kulinarnymi bohaterami VI edycji Ostrowskiego Festiwalu Smaku. Ta największa w regionie impreza promująca lokalnych producentów żywności i restauratorów odbędzie się 17 marca 2018 r., tradycyjnie w hali sportowej Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie.

W dniu 5 marca w Zespole Szkół Usługowych odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano szczegóły tegorocznego Festiwalu.

Aż trudno uwierzyć, że to już szósta edycja Festiwalu, który dzięki zaangażowaniu dyrektora i współpracowników stał się kilka lat temu faktem. Dla mnie jako dla Starosty ważne jest, aby Festiwal pokazywał nie tylko szeroką ofertę restauratorów w naszym powiecie, ale także promował to, co w szkolnictwie zawodowym się dzieje – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Na efekt promocyjny uwagę zwracał także dyrektor ZSU. – Przyświecają nam trzy cele: promocja przedsiębiorczości, promocja szkolnictwa zawodowego i pokazanie, że szkoła  zawodowa to miejsce sukcesu w czasie nauki, jak i poza jej zakończeniu. Trzeci cel, to promocja lokalnego produktu. Zaczęliśmy od boczniaków, ale był także promowany przygodzicki karp, sery i twarogi OSM, gęsina, dziczyzna – powiedział Dariusz Kaczamrek.

Od początku głównymi organizatorami imprezy są Zespół Szkół Usługowych oraz Powiat Ostrowski, a w poszczególnych imprezach wspierają ich partnerzy.

Jak szacują organizatorzy na festiwalowe potrawy wykorzystanych zostanie ok. 5 tysięcy jaj.

Mamy zgłoszenia od 40 wystawców, w większości to restauratorzy oraz cukiernicy.  Każdy do konkursu może zgłosić jedną potrawę, która oceniana będzie przez niezależne jury. Wiem jednak, że poszczególne firmy zgłaszać będą więcej propozycji, wtedy jednak będą one podlegać ocenie publiczności, która wybierze swojego faworyta powiedziała Barbara Jakubowska, kierownik szkolenia zawodowego w ZSU.

Festiwal odbędzie się 17 marca br. Od godz. 10 do 12 trwać będzie część branżowa. Od 12 do 14 część dostępna dla wszystkich. Dystrybucją  bezpłatnych zaproszeń zajmują się firmy, które biorą udział w Festiwalu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick