Posterunek w Kobylej Górze oficjalnie otwarty

5
Najpierw w Mikstacie, teraz w Kobylej Górze. Do powiatu ostrzeszowskiego po latach zawieszenia, powracają posterunki policji. W środę, 27 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie posterunku w Kobylej Górze.

Jeszcze do niedawna w Kobylej Górze mieścił się jedynie Rewir Dzielnicowych. Potrzeba utworzenia posterunku była jednak duża. W sierpniu ubiegłego roku rozpoczął się remont obiektu, w którym dyżurowali dzielnicowi. Kilka tygodni temu został zakończony. – W okresie letnim zwiększa się w Kobylej Górze migracja osób. Gmina ta cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów, dlatego bardzo ważne jest bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i osób odwiedzających tę miejscowość – mówiła kilka tygodni temu w rozmowie z dziennikarzami Telewizji Proart kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Nowy posterunek policji w Kobylej Górze wzbogacił się o nowe pomieszczenia. Od teraz pracuje w nim 5 funkcjonariuszy – dwaj policjanci dzielnicowi, jeden funkcjonariusz z wydziału kryminalnego i policjant służby patrolowej. Funkcję kierownika powierzono asp. Sławomirowi Daszczykowi.

Kobylogórscy funkcjonariusze podejmują codziennie szereg działań. – Ich ilość na terenie gminy wzrasta zwłaszcza w okresie letnim i w weekendy, gdyż funkcjonuje u nas dyskoteka. Są to takie zdarzenia, jak kradzieże, uszkodzenie ciała i mienia, przestępczość narkotykowa i ta związana z wykroczeniami popełnianymi przez kierowców – mówi asp. Sławomir Daszczyk.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 130 tysięcy.

W oficjalnym otwarciu, oprócz zastępcy komendanta Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu – insp. Romana Kustera, udział wzięły władze Kobylej Góry i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Budynek został poświęcony przez miejscowego proboszcza, ks. Tomasza Derezińskiego.

Podobny posterunek istnieje również w Mikstacie. Jego kierownikiem od grudnia 2017 roku jest asp. sztab. Mariusz Tomczak.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • A co ciebie paziu to interesuje? Zaprosili to jest. Zajmij się swoim życiem bo z tej ciekawości to kociej mordki dostaniesz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick