Poseł Jerzy Kozłowski odchodzi z Klubu Parlamentarnego Kukiz’15. „Stało się”

1
zdjęcie: fanpage Jerzego Kozłowskiego, grafika: wlkp24.info
Jerzy Kozłowski zdecydował o odejściu z Klubu Parlamentarnego Kukiz'15. To pokłosie decyzji, którą podjęło jego ugrupowanie w związku ze startem z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w jesiennych wyborach do sejmu.

Decyzja posła Jerzego Kozłowskiego miała być podyktowana wspólnym startem w wyborach do sejmu i senatu Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz’15, z którego to ugrupowania obecny parlamentarzysta startował w 2015 roku. Pomysł rezygnacji ze startu z listy swojego dotychczasowego ugrupowania zdradził jakiś czas temu na swoim fanpage’u. Kilkukrotnie podzielił się swoją decyzją w mediach. „Chciałbym wszystkim zainteresowanym oświadczyć, że nie wystartuję w wyborach z list Konfederacji. Wcześniej wielokrotnie w mediach informowaniem, że nie wystartuję również z list PSL” – poinformował Kozłowski na Facebooku 30 lipca.

ZOBACZ TEŻ: Zbliża się koniec kadencji, a oni… otwarli biuro poselskie. Dlaczego tak późno?

Trzy dni później zdradził, że formuła startu Kukiz’15 w wyborach jest już jasna, ale „nie ja będzie jej oficjalnie ogłaszał”. Na ostateczną prezentację pomysłu na wystartowanie w jesiennych wyborach nie trzeba było długo czekać. Liderzy obu ugrupowań, a więc Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz ogłosili ją w czwartek 8 sierpnia, oznajmiając, że wystartują wspólnie. To przelało czarę goryczy i wypełniło scenariusz zapowiedziany wcześniej przez Jerzego Kozłowskiego. Jeszcze tego samego dnia napisał na fanpage’u: „Stało się. Publicznie i oficjalnie został ogłoszony start Kukiz’15 z list PSL. Tak, jak deklarowałem wcześniej, dziś jest mój ostatni dzień w Kukiz’15. Jutro w sejmie składam pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz’15.”

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Grzyb „jedynką” na liście PSL-u w tzw. okręgu kaliskim?

Stało się. Publicznie i oficjalnie został ogłoszony start Kukiz'15 z list PSL. Tak, jak deklarowałem wcześniej dziś jest…

Opublikowany przez Jerzy Kozłowski – Kukiz'15 Czwartek, 8 sierpnia 2019

 

Nie tylko on apelował o „niedogadywanie się” z Polskim Stronnictwem Ludowym, którego członkowie jeszcze w maju wystartowali do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Po ogłoszeniu wyników, zdecydowali, że jesienią wystartują ze stworzonej przez siebie Koalicji Polskiej. Teraz wiadomo już, że razem z Kukiz’15.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick