Porozmawiajmy o Ostrowskim Komitecie Rewitalizacji

0

W środę, 5 października o godz. 17.00 w ostrowskim ratuszu odbędzie się otwarte spotkanie informacyjno – konsultacyjne dotyczące określenia zasad wyznaczenia składu i zasad działania Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji. Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady naboru członków do Komitetu oraz zasady prowadzenia posiedzeń. Konsultacje potrwają do 18 października.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach trwających od 16 września konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie określenia zasad wyznaczenia składu i zasad działania Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

Do 18 października mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mają możliwość na wyrażenie swoich opinii i sugestii dotyczących tego gremium.

– Zapraszam mieszkańców naszego miasta na otwarte spotkanie i bezpośredniej rozmowy na temat funkcjonowania Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji, który stanowić będzie forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy w sprawach dotyczących rewitalizacji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Powołanie Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji jest kolejnym wymogiem procesu tworzenia w Ostrowie Wielkopolskim kompleksowego programu rewitalizacji, wynikającym z zapisów Ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji. Ostrowski Komitet Rewitalizacji będzie pełnić funkcje doradczą Prezydenta Miasta.

Uwagi, wnioski i propozycje zmian do projektu uchwały Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie określenia zasad wyznaczenia składu i zasad działania Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji można przekazywać:

a)    drogą elektroniczną poprzez wypełnienie interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej http://www.umostrow.pl w zakładce: „Konsultacje społeczne”;

b)drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@umostrow.pl, wpisując w tytule wiadomości „Konsultacje społeczne”;

c)     faksem na nr (62) 591 82 06;

d)        drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim,

al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (istotna jest data wpływu);

e)     bezpośrednio w Urzędzie Miejskim al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, pokój 122;

f)     w trakcie dyżurów konsultacyjnych, które odbędą się 21.09.2016 r., 28.09.2016r., 12.10.2016 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego.

LINK DO FORMULARZA ELEKTRONICZNEGO

http://www.umostrow.pl/samorzad/urzad-miejski/konsultacje-spoleczne

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick