Ponad 2 mln zł ze zbiórki dla szpitala i zapas sprzętu ochrony osobistej na kilka tygodni

2
screen z konferencji prasowej transmitowanej na fanpage'u starosty Pawła Rajskiego
Ponad 2 mln zł wpłynęło na konto ostrowskiego szpitala w ramach trwającej cały czas zbiórki pieniędzy. Fundusze są na bieżąco przeznaczane na kupno sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej, które są niezbędne do walki z koronawirusem. Pracownicy szpitala otrzymają specjalne naklejki na szybę samochodu, aby solidaryzować się w ten sposób z walczącymi z pandemią. Władze szpitala podkreśliły też podczas konferencji prasowej, że trwa budowa kontenerowej izby przyjęć przed budynkiem lecznicy. Ma to jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów przebywających już w szpitalu.

Przedstawiciele ostrowskiego szpitala wzięli udział w konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym, aby zrelacjonować funkcjonowanie placówki w czasie walki z koronawirusem. Dyrektor Dariusz Bierła podkreślił, że do tej pory w zarządzanym przez niego szpitalu nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia ani wśród pacjentów, ani wśród personelu medycznego.

CZYTAJ: Liturgia Triduum Paschalnego NA ŻYWO w Telewizji Proart!

Jeszcze większe bezpieczeństwo

Zapowiedział też, że w Wielki Piątek rozpocznie się budowa kontenerowej izby przyjęć, do której trafi każdy pacjent zanim zostanie skierowany dalej. – Celem jest jeszcze większe zwiększenie bezpieczeństwa. Będą w nich pracować na stałe ratownik medyczny i pielęgniarka, która przeprowadzi wstępny wywiad kliniczny i epidemiologiczny. Następnie pacjenci będą kierowani dalej do normalnej izby przyjęć zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnił.

Polowa izba przyjęć będzie mogła powstać dzięki współpracy szpitala, wojewody i Wojsk Obrony Terytorialnej. To właśnie jednostka WOT będzie montować konstrukcję.

Izabela Rykowska, naczelna pielęgniarka z ostrowskiego szpitala zapewniła, że dokładane są wszelkie starania, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom lecznicy, którzy mieli kontakt z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem i muszą oczekiwać na jego wynik bądź nie chcą wracać do domów, by nie narazić najbliższych. – Jednym z podjętych działań jest zapewnienie miejsc hotelowych dla naszych medyków. Pozyskaliśmy pokoje i deklaracje od hotelarzy oraz osób, które mają prywatne mieszkania, że możemy je wykorzystać właśnie w tym celu. Już kilka osób z tego korzysta. Stworzono miejsce kwarantannowe wydzielając jeden z oddziałów, na którym lekarze i pielęgniarki oczekują na wynik pacjenta, który jest traktowany jako podejrzany o zakażenie – podkreśliła.

CZYTAJ: Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Coraz gorsza sytuacja w lasach

Ponad 2 mln zł ze zbiórki

Podsumowano także zbiórkę prowadzoną cały czas na rzecz szpitala, z której zebrano do tej pory ponad 2 mln zł. – 1,750 mln zł wpłacono na konto, a 260 tys. zł to darowizny rzeczowe. Niezależnie od tego, spływają do nas cały czas materiały od sponsorów i darczyńców, za co bardzo dziękujemy. Z tych pieniędzy kupujemy sprzęt do walki z koronawirusem. Część już dotarła, ale czekamy też na kolejne dostawy, bo nie wszystko jest dostępne od ręki u producentów. Sprzęt ochrony osobistej mamy zapewniony na kilka najbliższych tygodni – zapewnił.

CHCESZ WESPRZEĆ ZBIÓKĘ DLA SZPITALA? KLIKNIK W TEN LINK

Solidarnościowe naklejki

Dzięki uprzejmości Piotr Łopatki, opracowany został specjalny logotyp z logiem szpitala, ale także herbem powiatu ostrowskiego. Każdy z pracowników lecznicy otrzyma takie naklejki na przednią szybę samochodu, aby móc wyrazić solidarność z walczącymi z epidemią. – Chciałbym skierować słowa wsparcia do naszych kolegów w innych szpitalach. Jesteśmy z wami i miejmy nadzieję, że nasze wspólne działania podejmowane na rzecz ograniczenia epidemii, przyniosą konkretne efekty i mam nadzieję, że po jej ustaniu, będziemy mieli okazję, by się spotkać i wymienić doświadczeniami – zaznaczył na koniec Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

CZYTAJ: Certyfikowane maseczki dla mieszkańców Ostrowa!

Zobacz zapis całej konferencji prasowej

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pan dyrektor twierdzi że mają zabezpieczone środki ochrony na kilka tygodni. W sejfie je trzyma czy gdzie? Pracownicy szpitala kupują na własną rękę lub otrzymują od wolontariuszy. O co tu chodzi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick