Certyfikowane maseczki dla mieszkańców Ostrowa!

38
Fot. UM Ostrów
Decyzją Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego każde gospodarstwo domowe w mieście otrzyma certyfikowane maseczki wielokrotnego użytku. Ich roznoszenie rozpocznie się już we wtorek (14.04). Dwa dni później w życie wchodzi obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Maseczki zaczną być roznoszone we wtorek tuż po świętach Wielkiej Nocy. – Wiemy już, że część osób przechodzi infekcję bezobjawowo przenosząc jednak wirusa, więc noszenie maseczki może ochronić nas i osoby wokół, hamując jego rozprzestrzenianie. Otrzymają Państwo certyfikowane maseczki wielokrotnego użytku, które nie tylko podniosą Wasze bezpieczeństwo, ale także zapewnią większy komfort przebywania poza domem, gdy wyjście z domu okaże się koniecznością – informuje Beata Klimek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Zakrywanie nosa i ust ma być obowiązkowe od czwartku (16.04). Od tego dnia każdy, kto będzie przebywał w przestrzeni publicznej musi stosować się do tego nakazu. Minister Zdrowia podkreśla, że uchroni to przed zakażeniem innych w sytuacji, gdy na przykład my jesteśmy źródłem koronawirusa, a przechodzimy go bezobjawowo.

CZYTAJ: Matury i egzaminy ósmoklasistów przełożone! Obowiązek zasłaniania ust i nosa

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

38 KOMENTARZE

  • Maseczkami powinien zająć się powiat i dostarczyć każdemu mieszkańcowi powiatu. Bo jak mają się dostać do Ostrowa mieszkańcy gmin gdy maseczek nie ma gdzie kupić, a jak już się trafią to cena jest zaporowa od 7 złotych za sztukę w górr i to ceny z aptek. najprościej komuś coś nakazać, i później sypać mandaty gdy ktoś pokaże się bez maski.

  • Posłuchaj co mowi wirusolog prof Marcin Drag na ten temat . Rozwinę twoje fantazje na ten temat

  • Do Ali: dlatego ja ich nadal nosić nie będę. Niech noszą ci chorzy i najlepiej zgodnie z zalecaniami bo bywa z tym różnie …

 1. Myślę że to obowiązek aby każdy dostał maseczkę skoro będzie obowiązek noszenia rękawiczki jednorazowe ich ceny to szok nawet już 200zl za karton 100szt czy ktoś się w ogóle tym interesuje tyle ludzi bez pracy za co mają kupić

  • Dokładnie, powinny być przywrócone ceny sprzed epidemi. Rząd powinien ustalić maksymalne ceny, za sprzęt który ma nas chronić, którego używania od nas się wymaga. Pracuje w sklepie, mamy rękawiczki dla klientów, ale ludzie pakują do kieszeni po 10 zamiast brać tylko w ramach wejścia do sklepu. To jest paranoja że nie mamy gdzie zabezpieczyć się w takie podstawowe środki ochrony, A jeśli jakieś znajdziemy często nas na nie nie stać.

 2. Brawo dla Pani Prezydent 🙂czekamy na pomoc Burmistrza Gminy i miasta w Raszkowie, i….. w sprawie swięconki w raszkowskim kościele przed kościołem ,uczestnictwa we mszy św. wiernych, więcej jak 5 osób, proboszcz łamie przepisy😩

 3. Bardzo tanio kupuje głosy na przyszłe wybory ! a co z wysypiskiem śmieci bo wkrótce upały i smród powróci i rozpylanie nie pomoże. Wesołych Świat…..

  • A jeśli w gospodarstwie domowym są na stanie np. 3 osoby lub 5, 6 osób? To mają się wymieniać tymi dwiema maseczkami, czy co??

 4. Od 16 kwietnia- masz mieć ochronę ust i nosa, nie musi to być maseczka. Możesz twarz zakryć np. chustą lub sam domowym sposobem uszyć taką maseczkę. To nie jest trudne. Nie musisz mieć maszyny do szucia-jeśli masz trochę zapału i chęci i trochę zdolności do szycia-zajmie ci to 20 minut. I masz ochronę.

 5. Ta….. najpierw podatki śmieci itd. w górę a teraz za to maseczkę dostaniemy za którą już dawno zapłaciliśmy. No tak ale imprezy organizowane przez miasto odwołane to o głosy trzeba w inny sposób walczyć.

 6. Dziękuję p.Prezydent za ten pomysl. A z utrzymaniem higieny nie ma problemu woda 60stopi+mydło wystarczy przeprac lub odprasowac zelazkiem i jest zabezpieczenie przed bakteriami. Pozdrawiam ,życzę dużo cierpliwości i duzo zdrowia. Spokojnych Świąt Wielkanocnych dla Pani i bliskich.

 7. Żadnego certyfikatu niemają te maseczki niech nie opowiadają bajki szyte są po domach i nie wiadomo kto ma z nimi kontakt, ciekawe kto natym zarobi starorsta a może prezes stowarzyszenia?

 8. Do dnia dzisiejszego tj.20.04 blok przy ul.Tuwima 1c ni otrzymał maseczek.Co się z nimi stało?Zniknęły po drodze czy się rozpadły!

 9. Ale cygaństwo ż tym miseczkami ktoś chyba jeszcze zarobi kasę przy przedaży!Nie róbcie ludzi w balona!Dosyć cygaństwo ż tym miseczkami, jak sobie kupisz to będziesz miał.Za darmo umarło!

 10. Kolejne dni mijają, a w rejon Dlugosza / Prusa maseczki nadal nie trafiły. Słyszymy, że rozdają gdzieś w rejonach Krotoszyńskiej, a przecież najbardziej krytyczne obszary to wielkie blokowiska. Co za kretyn kieruje tą akcją od strony logistycznej?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick