Polska pamięta! Mija 76 lat od Powstania Warszawskiego

0
fot. UMOstrów
Dokładnie 76 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. To miał być zryw dający Polsce wolność. Mimo heroicznej walki, powstanie zostało krwawo stłumione. Zginęły tysiące żołnierzy i cywilów, a stolica została niemal zrównana z ziemią. Południowa Wielkopolska pamięta o walczących i w kolejną rocznicę odda im cześć.

O najsłynniejszym z powstań, które miały miejsce w naszym kraju, pamięta cała Polska. Także w naszym regionie odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem rocznicy wybuchu niepodległościowego zrywu, jakim było Powstanie Warszawskie. Przedstawiciele urzędów, lokalnych instytucji oraz mieszkańcy złożą kwiaty, zapalą znicze i oddadzą cześć walczącym. Tradycyjnie będzie to miało miejsce przy pamiątkowej tablicy na ścianie kościoła pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim. Kwiaty i znicze złożone zostaną także na Starym Cmentarzu przy grobie płk. Wincentego J. Broniwój-Orlińskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego.

O 17.00, w godzinę “W” w całym regionie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Ma być on uhonorowaniem heroizmu biorących udział w powstaniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick