Politycy podsumowują wybory do Europarlamentu i szykują się na kolejne

12
Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z regionu podsumowują wybory do Parlamentu Europejskiego, poseł Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę na sprawy lokalne. Na jesień wybory do polskiego parlamentu i już widać, że kampania wyborcza nabiera rozpędu.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało majowe wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS zdobył ponad 45,38 % poparcia, w samym powiecie ostrowskim niemalże tyle samo, bo 45,25%.

Koalicja Europejska ma 22 mandaty w Europarlamencie. Dodajmy, że Prawo i Sprawiedliwość wprowadziła 27 europosłów do Brukseli, a Wiosna trzy.

Wybory do polskiego parlamentu odbędą się prawdopodobnie w październiku. Politycy już zaczynają zwracać uwagę na wiele spraw, czy to ogólnopolskich, czy lokalnych. Walka o mandaty w Sejmie i w Senacie będzie bowiem zacięta, a parlamentarzystów w regionie spotykać będziemy przy okazji różnych konferencji coraz częściej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  • Janek i Ala to jeden i ten sam(a) wazeliniarz. Tylko, gdy zorientuje się w czym rzecz będzie już za późno. Pozostanie tylko płacz.

 1. Tylko PIS! Solidnie pracują. Jestem dumna z Posłów i Senatora Mikołajczyka. To tytan pracy!!! Ciągle w terenie albo w biurze spotyka się z ludźmi!

 2. Zastanawiam się , jak już zostaną na świecie same pisiory , to z kim będą walczyć ? Kogo będą obrażać i kogo oczerniać ? Jak już zapanuje powszechna szczęśliwość to nie będą potrzebni sędziowie , pewnie lekarze też nie będą potrzebni . Co zrobią z nauczycielami ? Potem to już tylko Korea , no bo skąd będą pieniądze >?

  • Jak zostaną na świecie same pisiory, to nastaną dinozaury i Kopacz będzie w nie rzucała kamieniami razem z Urbaniakiem.

 3. W Ostrowie są potrzebni bardziej wyraziści liderzy PiS. Ci obecni są podobni do Dery. Nie pasuje mi ani Ławniczak, ani Mikołajczyk. Liczą na to, że dostaną mandaty za działania centrali w Warszawie dla społeczeństwa, a sami niczego od siebie nie dają dla przekonania ostrowian dla popierania Morawieckiego i jego drużyny.

  • Też to zauważyłem. Gdy chodzi o wątpliwe sukcesy, to pokazuje się Rajskiego, Michalaka z SLD i Wajsa z „Odalanowa”, a jak są porażki chociażby w dziurawych jezdniach w powiecie, to pokazuje się wicestarostę z PiS. Nie wspominam burmistrza Raszkowa PiS, który gloryfikuje chorobliwego przeciwnika tej partii Stanisława Brajera. Ławniczak wydaje się być kwiatkiem do kożucha i nikim więcej. Czas na zmiany!

  • Mikołajczyk dał dwójkę na liście PiS w wyborach samorządowych pani Elżbiecie Grochowskiej, która to jeszcze przed odebraniem nominacji zdradziła partię z której startowała i zaraz przystąpiła do Carycy. Rozumiem, że ktoś kto nic nie robi nie popełnia błędów, ale czy senator nie powinien wykazać się większą roztropnością i znajomością ludzkich osobowości chociażby z tytułu jego wykształcenia pedagogicznego i patologii? Przecież każdy głupi po krótkiej rozmowie z obecną panią wice-przewodniczącą Rady Miejskiej zdołałby się zorientować z kim ma do czynienia. I zakładając, że ta pani nie miałaby złych i zdradliwych intencji, to w czym miałaby wzmocnić i przekonać mieszkańców do głosowania na kandydatów PiS?

 4. Ostrowianie !Rodacy ! Ocknijcie się wreszcie i zrozumcie że to już jest kres pisiorskiej polityki . Czy jesteście aż tak naiwni że nie rozumiecie , żę jeżeli wygrają jesienią to skończy się rozdawnictwo pod byle pretekstem . 500+ zostanie bez wątpienia ograniczone , ( pod byle pretekstem ) .Płaca minimalna !!! to tylko zwiększa koszty pracy ( podatki , zus) . Zauważcie , że pod ” płaszczykiem ” zmian np. w prawie karnym , wprowadza się zmiany które tylko z pozoru Was nie dotyczą. Np. czy jesteście pewni żę lekarz w obawie o to czy nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności , podejmie się ryzykownej operacji , leczenia ? ( dziś jesteście zdrowi -ale za 5 lat ???) . Posłowie Pis są tylko marionetkami w rękach faceta który w swoim szaleńczym obłędzie prowadzi Polskę w przepaść . Dostrzeżcie wreszcie jego skrajny cynizm , matactwo , manipulacje , a potem żeby nie było ….” że Polak ..przed szkodą i po szkodzie GŁUPI „”

  • Po szkodzie, to Polacy byli głupi jak 2 razy głosowali na PO-PSL. Wtedy nie było 500+, wyprawek szkolnych, 13 dla emerytów, bo wszystko było rozkradane i wyprowadzane z kraju. Nawet wiek emerytalny, który miał być nieruszany podwyższono dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Więc nie ujadaj na tym forum i nie wieszcz kresu polityki PiS-u. Ponadto czy rozdawnictwem nazwiesz 200 eruo na pierwsze dwa dziecka i 250 euro na trzecie w Niemczech? Te rządy dzielą się zyskiem ze społeczeństwem czego o opozycji totalnej nie można było powiedzieć. Oni owszem dzielili się, ale sami ze sobą i z mafiami wszelkiej maści.

  • Barbarzyńco, czego ty tak utyskujesz na PiS, przecież to nie kto inny tylko PO obiecało 500+ na każde dziecko w tym na te pierwsze i postulat został zrealizowany przez obecny rząd?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick