Policyjny pościg i dwie osoby w rękach policji [AKTUALIZACJA]

1
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali w niedzielne przedpołudnie ul. Wrocławską w Ostrowie Wielkopolskim. Zamiast poddać się kontroli, zaczęli uciekać, ale zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Prowadzone jest wobec nich postępowanie wyjaśniające.

Pracowity poranek mieli ostrowscy policjanci, którzy kontrolowali ruch na ul. Wrocławskiej. Zdecydowali się zatrzymać do kontroli jeden z pojazdów. Kierowca zamiast stanąć przy radiowozie, zatrzymał się dopiero spory kawałek dalej, po czym razem z pasażerem postanowił uciec.

– Policjanci podjęli pościg i zatrzymali obu mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 0,18 mg/l (0,36 promila – przyp. red.). Zostanie od niego pobrana krew do badań – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Diagnostyka laboratoryjna ma wykazać, czy w momencie prowadzenia auta znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Kierującym był 27-latek z powiatu ostrzeszowskiego. Co istotne, żaden z zatrzymanych się w samochodzie mężczyzn nie jest właścicielem pojazdu.

CZYTAJ TEŻ: Dwie porodówki z regionu w TOP 10 wielkopolskiego NFZ-u! Jak wypadły inne szpitale?

AKTUALIZACJA – 24 stycznia 2022

Jak ustaliła ostrowska policja, kierujący autem 26-latek miał dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów dot. wszystkich kategorii prawa jazdy, a dodatkowo posiadał przy sobie woreczek strunowy z metamfetaminą. Nie jest też właścicielem pojazdu, którym się poruszał.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick