Policjanci łapią piratów drogowych. Sprawdź, gdzie

0
W ciągu zaledwie kilku godzin ostrzeszowscy policjanci zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość - i to znacznie powyżej przepisowego limitu. A jakby tego mało - dwaj z nich kierowali autami bez uprawnień lub pod wpływem alkoholu.

Jak mówi oficer prasowy ostrzeszowskiej policji podkomisarz  Ewa Jakubowska, o 45 km/h w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość 39-letni mieszkaniec gminy Kępno. Kierowcę citroena zatrzymano w Rojowie. Okazało się, że – w dodatku – mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Tuż po godz. 18 w Ligocie policjanci zatrzymali kierowcę peugeota. 44-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.


W Torzeńcu mundurowi zatrzymali dwóch piratów drogowych: kierowcę mercedesa (20-letni mieszkaniec pow. wieruszowskiego, który przekroczył prędkość o 54 km/h) i kierowcę volkswagena (43-letni mieszkaniec Warszawy), który poruszał się z prędkością 124 km/h.
W Przytocznicy za szybko o 64 km/h jechał kierowca opla – 38-letni mieszkaniec gm. Mikstat.

Policjanci podkreślają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym jest w dalszym ciągu najczęściej popełnianym wykroczeniem drogowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick