Pół wieku jarocińskiej “piątki”

0
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Lotników w Jarocinie świętowała w miniony weekend jubileusz 50-lecia istnienia. Na imprezę zostali zaproszeni absolwenci, przyjaciele szkoły i przedstawiciele wojsk lotniczych. Podczas uroczystej gali uczniowie "piątki" zaprezentowali swoje talenty i niezwykłe umiejętności.

– Pięćdziesiąt lat to bardzo długi okres w życiu szkoły, ale wydaje mi się, że tradycja i nowoczesność połączyły się u nas w “piątce”. Uważam, że mamy szkołę, która ciągle się rozwija – powiedział Marek Durczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dla każdej placówki oświatowej okrągły jubileusz to czas na podsumowania i wyznaczanie nowych celów. W jakim kierunku będzie zmierzać jarocińska “piątka” w kolejnych pięćdziesięciu latach? – Otwartość na wszystko – to jest najważniejsza sprawa. Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi, więc otwartość i tolerancja są naszymi najważniejszymi cechami – dodał dyrektor.

Podczas uroczystej gali zaprezentowano talenty uczniów – goście oglądali m.in. pokaz aerobiku i przysłuchiwali się występowi chóru.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick