Podał się za policjanta. Kazał wyrzucić pieniądze… przez okno

2
fot: www.policja.pl
84-letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Straciła oszczędności, które podający się za funkcjonariusza kazał jej... wyrzucić przez okno.

Mimo apeli policji i mediów, do grona oszukanych przez osoby podające się za funkcjonariuszy dołączyła 84-letnia mieszkanka Kalisza. Do kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta. Przekonał rozmówczynię, że ktoś może chcieć wziąć na nią kredyt w banku, a pieniądze, które ma w domu, mogą okazać się fałszywymi banknotami. Dlatego ma je wyrzucić przez okno, żeby funkcjonariusz mógł je oddać do ekspertyzy. Policjantem okazał się oszust, który ukradł oszczędności starszej kobiety.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Większą ostrożnością wykazała się natomiast 59-letnia mieszkanka Kalisza, która w słuchawce telefonu usłyszała podobną historię. Nie dała się jednak nabrać i zakończyła rozmowę.

„Policja nigdy, w przypadku prowadzonych czynności operacyjnych nie prosi obywateli o przekazanie pieniędzy” – podkreślają kaliscy funkcjonariusze. Apelują też, by nie działać pochopnie i pod wpływem emocji, a wszelkie podejrzenia próby oszustwa zgłaszać pod numerem telefonu 997 lub 112.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Zastanawia mnie jedna rzecz jak to jest że każda karta sim musi być zarejestrowana a nie można namierzyć kto dzwonił

  2. Boże jeżeli mam tak na starość zgłupieć, to racz mnie zabrać z tego padołu łez pełnych trochę wcześniej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick