DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Pod latarnią najciemniej. Częste wypadki przy nowoskalmierzyckim komisariacie policji

Wracamy do kolizji drogowej, która miała miejsce w Nowych Skalmierzycach 18. lutego tego roku. Na ul. Kaliskiej, tuż przy komisariacie policji, samochód osobowy marki BMW wypadł z drogi i staranował m.in. barierki odgradzające chodnik od jezdni. To miejsce, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym niebezpiecznych potrąceń pieszych.

Miejsce tuż przy komisariacie policji, z oświetlonym przejściem dla pieszych powinno być bezpieczne. Tymczasem w Nowych Skalmierzycach na prostej drodze przy ulicy Kaliskiej często dochodzi do kolizji z barierką, a także potrąceń pieszych chcących przedostać się na druga stronę jezdni. – W ubiegłym roku doszło do czterech zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku drogowego, gdzie doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych – informuje podkom. Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji.

Miejsce jest niebezpieczne, zwłaszcza, że znajduje się tam przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, za to z migającem na pomarańczowo oznaczeniem nad jezdnią. To, jak widać, nie powstrzymuje kierowców przed nieprzestrzeganiem przepisów. – Powinny tu światła być. (…) Też miałam tu wypadek, potrącił mnie samochód na pasach – opowiada jedna z mieszkanek miasta.

CZYTAJ TEŻ: Staranowane barierki i znak przy przejściu dla pieszych

Paradoksem jest, że do dużej liczby zdarzeń drogowych dochodzi tuz pod oknami siedziby nowoskalmierzyckich policjantów. W popularnym powiedzeniu, że pod latarnią jest najciemniej, może mieć sporo wspólnego z prawdą. Tak było z wieczorną kolizją samochodu marki BMW późnym wieczorem, w poniedziałek 18 lutego. Wtedy na szczęście nikomu nic się nie stało, ale kierowca staranował barierkę z znak drogowy.       – Jest wiele wniosków mieszkańców, żeby tam jednak zamontować oświetlenie z prawdziwego zdarzenia (…) ze światłem zielonym i czerwonym, żeby można było bezpiecznie przejść. Spróbujemy do tego temu podejść, żeby też tam to oświetlenie powstało – mówi Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc.

Mieszkańcy chcą sygnalizacji świetlnej, by bezpiecznie przemieszczać się po tym rejonie miasta. Przypominamy: kierowcy są zobowiązani ustąpić pierwszeństwa pieszemu oczekującemu przy pasach na przejście przez jezdnię.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  Marcin

  sobota, 2 marca, 2024

  Przejście dla pieszych powinno być dobrze oświetlone, żeby ludzie mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

  Odpowiedz
 • C
  Czytelnik

  poniedziałek, 4 marca, 2024

  Od lat dochodzi na tym przejściu do wypadków z udziałem pieszych i nie tylko kilka osób nawet straciło życie kierowcy w tym miejscu znacznie przekraczają prędkość jeden pojazd się zatrzyma a drugi nie pędem przejedzie pieszemu przed nosem lub wjedzie w niego albo w pojazd który się zatrzyma przed przed przejściem w ostatnim czasie pojazdy w tym miejscu wypadają z drogi i wpadają w barierki i je taranuja i znaki drogowe też i zatrzymują się na chodniku burmistrz i radni obiecali przed wyborami powstanie sygnalizacji świetlnej która miałaby poprawić bezpieczeństwo ale niestety nadal jej nie ma a do wypadków dochodzi cały czas

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz