Pobili, udusili, a ciało zawinęli w dywan. Jest wyrok dla zabójców z Kalisza

0
Fot. Pixabay
Sąd ogłosił wyrok skazujący dla dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się zbrodni 26 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Fabrycznej w Kaliszu. Ofiarę najpierw dotkliwie pobili, następnie udusili, a ciało zawinęli w dywan, by pozbyć się śladów zabójstwa.

Do zbrodni doszło 26 stycznia 2021 roku w mieszkaniu przy ulicy Fabrycznej w Kaliszu. Mężczyźni krótko po dokonaniu zabójstwa zostali zatrzymani. 23-letni oraz 30-letni wtedy mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa i zostali aresztowani. W toku śledztwa okazało się się, że do przestępstwa doszło, gdy 39-letnia ofiara przyszła do jednego z mężczyzn, by odebrać dług finansowy. Wtedy doszło do szarpaniny. – W jej tracie mężczyźni zadawali ofierze uderzenia rękoma, nogami, a także przedmiotami o tępej krawędzi. Jeden z nich dokonał zabójstwa poprzez uduszenie. Następnie mężczyźni próbowali zatrzeć ślady poprzez umieszczenie zwłok w dywanie – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Pobili, a jeden z nich udusił – znane są szczegóły zabójstwa w Kaliszu!

W czwartek zakończył się proces oskarżonych mężczyzn. Sąd uznał ich winnych zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności. O zwolnienie warunkowe będą mogli się ubiegać dopiero po upływie 20 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick