Zwłoki zawinięte w dywan. Policja i prokuratura badają sprawę [AKTUALIZACJA]

2
zdjęcie poglądowe
Policjanci znaleźli w jednym z kaliskich mieszkań w centrum miasta zwłoki 39-letni mężczyzny zwinięte w dywan. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 30-latka. Trwa zabezpieczanie dowodów. Sprawa jest wyjaśniana pod nadzorem prokuratora.

Ciało 39-letniego mężczyzny zastali policjanci w jednym z mieszkań w centrum Kalisza, które były zawinięte w dywan. Funkcjonariusze niedługo po przybyciu na miejsce zatrzymali innego mężczyznę – 30-latka. Niewykluczone, że mógł mieć związek z tą sprawą. – Przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Na miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności pod nadzorem prokuratora – mówi portalowi wlkp24.info asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

AKTUALIZACJA – 20.36

– W godzinach popołudniowych w jednej z kamienic w centrum Kalisza ujawnione zostały zwłoki 39-letniego mieszkańca Kalisza, które były owinięte w dywan. Na miejscu pod nadzorem prokuratora do chwili obecnej wykonywane są czynności z udziałem biegłego lekarza sądowego, a także trwają czynności z udziałem techników kryminalistycznych W sprawie zatrzymana została jedna osoba. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone celem sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu. Ewentualne czynności z udziałem osoby zatrzymanej przewidziane są na środę – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick