Pobili, a jeden z nich udusił – znane są szczegóły zabójstwa w Kaliszu!

2
Dwóch mężczyzn w wieku 23 lat i 30 lat zostało aresztowanych na trzy miesiące. Złożyli oni wyjaśnienia przed prokuratorem w związku z zabójstwem, do którego doszło 26 stycznia w Kaliszu. Okazuje się, że ofiara najpierw została dotkliwie pobita, a następnie uduszona. Ciało zostało zawinięte w dywan, by pozbyć się śladów zbrodni.

Do zabójstwa doszło 26 stycznia tego roku w jednym z kaliskich mieszkań przy zbiegu ulic Fabrycznej i Joselewicza. Tam policjanci znaleźli ciało 39-latka zawinięte w dywan.

CZYTAJ: Zwłoki zawinięte w dywan. Policja i prokuratura badają sprawę

Prokuratura oficjalnie informuje, że toczy się postępowanie w sprawie zabójstwa. Zatrzymani to 23- i 30-letni mieszkańcy Kalisza. Starszy z nich trafił w ręce policjantów w pobliżu miejscu zbrodni. Okazuje się, że do przestępstwa doszło, gdy 39-letnia ofiara przyszła do jednego z mężczyzn, by odebrać dług finansowy. Wtedy doszło do szarpaniny. – W jej tracie mężczyźni zadawali ofierze uderzenia rękoma, nogami, a także przedmiotami o tępej krawędzi. Jeden z nich dokonał zabójstwa poprzez uduszenie. Następnie mężczyźni próbowali zatrzeć ślady poprzez umieszczenie zwłok w dywanie – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyźni zatrzymani w charakterze podejrzanych złożyli obszerne wyjaśnienia, które będą podlegały weryfikacji. Prokurator przedstawił im zarzut zabójstwa. Zostali aresztowani na trzy miesiące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick