Po rekonstrukcji rządu Marlena Maląg straci część ministerstwa?

7
Marlena Maląg dalej będzie pełnić funkcję ministra. Do tej pory odpowiadała za resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ale w związku z rekonstrukcją rządu i powrotem do niego Jarosława Gowina, który obejmie tekę Ministra Rozwoju i Pracy, prawdopodobnie minister Maląg straci jeden z działów, którym dotychczas zawaidywała.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę rekonstrukcję rządu. Liczbę ministerstw zmniejszono z 20 do 14, sześciu szefów resortów straciło zatem posady. W kuluarach mówi się, że przynajmniej część z nich nie będzie musiało się żegnać z wysokimi stanowiskami, ale oficjalnie w tej sprawie nie podano jeszcze żadnych konkretnych informacji.

CZYTAJ: Kolejna reorganizacja ruchu w Ostrowie. Sprawdź, co się zmieni!

W ostatnim czasie oczy mieszkańców Południowej Wielkopolski i Ostrowa Wielkopolskiego były skierowane na Marlenę Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zastanawiano się, czy jako jedna z najmłodszych stażem ministrów straci stanowisko w związku z reorganizacją pracy rządu, czy zachowa je. Do rządu weszła przy okazji poprzedniej rekonstrukcji w listopadzie 2019 roku. Otrzymała propozycję objęcia resortu będąc prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Po konferencji premiera Morawieckiego w sprawie reorganizacji pracy rządu wiemy, że utrzymała stanowisko, ale prawdopodobnie nie w dotychczasowym zakresie. Do rządu wrócił Jarosław Gowin, szef Porozumienia wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy i otrzymał w zarządzanie Ministerstwo Rozwoju i Pracy.

CZYTAJ: Ostrów Wielkopolski będzie miał kolejną spółkę. Zapytaliśmy, za co będzie odpowiadać

Wynika z tego, że Marlena Maląg prawdopodobnie straci jeden z działów. Ten odpowiedzialny za:

  • zatrudnienie i przeciwdziałanie bezrobociu,
  • stosunki pracy i warunki pracy,
  • wynagrodzenia i świadczenia pracownicze,
  • zbiorowe stosunki pracy i spory zbiorowe,
  • związki zawodowe i organizacje pracodawców.

Oznacza to, że utworzone w 2005 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prawdopodobnie przejdzie kolejną reorganizację. Ostatnia miała miejsce pod koniec 2015 roku. Wówczas utworzono Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz zniesiono istniejące do tamtej chwili Ministerstwo Polityki Społecznej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Bla bla bla… Robimy reorganizację. Teraz będzie dopiero lepiej. Maćkowiak za Pupiaka, Pupiak za Maliniaka, a Maliniak… w maliny. I będzie git. Ludzie jak długo jeszcze dacie się oszukiwać tej ekipie? Karuzela stołków, zdjęci ministrowie dostaną tak samo lub lepiej płatne posady i tak będzie się kręcić trzy lata do wyborów.

    • A po wyborach to samo. Wygra Pis kontynuacja. Wygra PO powrót do chlewu z lat 2008 2015.. ty idz i głosuj.😉😀

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick