Kolejna reorganizacja ruchu w Ostrowie. Sprawdź, co się zmieni!

4
Kierowcy i piesi przemieszczający się rewitalizowaną częścią miasta na odcinku od ul. Kolejowej do Placu Rowińskiego powinni bacznie obserwować znaki oraz samochody. Po raz kolejny zostanie zmieniona tam organizacja ruchu w związku z prowadzonymi pracami drogowymi. Zmiany wejdą w życie w piątek 2 października.

Prace związane z rewitalizacją ul. Kolejowej, Wiosny Ludów i placu im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wchodzą w kolejną fazę, a to oznacza, że należy się spodziewać kolejnych utrudnień, a właściwie zmian w ruchu. Ten został przeorganizowany kilka tygodni temu. Teraz czeka nas kolejna reorganizacja, która wejdzie w życie w piątek 2 października.

– Musieliśmy nieco zmodyfikować harmonogram związany z reorganizacją ruchu w tej części miasta, ponieważ prace archeologiczne prowadzone na Placu Rowińskiego zmodyfikowały front robót wykonawcy – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Ludzkie szczątki na Placu Rowińskiego? Trwają czynności służb

Zmiany będą obowiązywać do czasu zakończenia robót drogowych (około miesiąca) i mają polegać na:

 • wyłączeniu z ruchu kołowego odcinka ul. Kolejowej „pod filarami”, pomiędzy ul. Partyzancką a ul. Wrocławską;
 • przywróceniu pierwotnego kierunku na ul. Wiosny Ludów, umożliwiającego dojazd do
  ul. Wrocławskiej;
 • wyłączeniu z ruchu kołowego przejazdu przez Plac Rowińskiego na wprost od ul. Kościelnej w ul. Ledóchowskiego.

Dojazd do ul. Gimnazjalnej odbywać się będzie od strony Rynku przez ul. Kościelną i Plac Rowińskiego.

źródło MZD Ostrów Wielkopolski
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 7
  6

  a kiedy z Prof.Kaliny zrobią ulicą jednokierunkową ?
  Ta ulica to parking przejechać nie można. Parkują jak się każdemu podoba.
  Jak nie parkują samochody , to bezmózgi “lecą” jak na złamanie karku. Na szczęście uszkadzają tylko (oby tak zostało ) swoje samochody. Straż pożarna ma pełne ręce roboty.
  Więcej progów, więcej spowalniaczy…

 2. 6
  1

  obowiązkowo należy prowadzić zatoki przy domach,celem parkowania aut i już nie będą tarasować ulic. Tak jest w większości domów w Jankowie Przyg.i b. to ułatwia przejazdy.

 3. 4
  1

  Przydała by się reorganizacja ruchu na krotoszyńskiej. Jadąc od Poznańskiej skręcając w lewo w al.Słowackiego powinny być dwa pasy do skrętu w jewo.
  Wszystko jest. Panie zarządzający tylko pomyśleć. Zlikwidować wysepkę, odpowiednio namalować linie, domalować lewoskręt na środkowym pasie i korków nie ma.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick