Ostrów Wielkopolski będzie miał kolejną spółkę. Zapytaliśmy, za co będzie odpowiadać

14
W Ostrowie Wielkopolskim powstaje nowa spółka miejska - Ostrowskie Inwestycje Sportowe sp. z o.o. Jej przedstawiciele będą odpowiadać za zarządzanie obiektami sportowymi na terenie miasta. W szczególności chodzi o Arenę Ostrów, która ma zostać otwarta w październiku bądź na przełomie października i listopada.

W związku z tym, że w Ostrowie Wielkopolskim powstaje coraz więcej obiektów sportowych, władze miasta zdecydowały się powołać nową spółkę – Ostrowskie Inwestycje Sportowe sp. z o.o. Kilka dni temu zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Mikołaj Kostka podpisał dokumenty pozwalające na powołanie tej instytucji do życia. – Celem numer jeden jest profesjonalne zarządzanie obiektem sportowym, jakim jest Arena Ostrów. Drugi cel, jeszcze bardziej ambitny jeśli chodzi o zakres i wymiar finansowy to powierzenie tej spółce budowy parku wodnego – wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W najbliższym czasie mają zostać wyłonieni przedstawiciele rady nadzorczej, którzy – jak podkreśla wiceprezydent – przynajmniej do końca roku nie będą pobierać wynagrodzenia za działalność w nowo powołanej instytucji. – Rada nadzorcza będzie składać się z osób gwarantujących pilnowanie tak ambitnych planów prezydenta miasta i dopiero zgodnie z umową spółki ta rada nadzorcza dokona wyboru prezesa – dodaje.

W tej chwili częścią obiektów sportowych zarządza bezpośrednio miasto, kolejne podlegają spółce odpowiedzialnej m.in. za zieleń miejską. Wkrótce ma się to zmienić, aby w przyszłości ujednolicić zarządzanie tego typu obiektami. Jeśli zapowiedzi władz Ostrowa Wielkopolskiego zostaną zrealizowane, nowa spółka może zarządzać nie tylko Areną Ostrów czy parkiem wodnym, ale także Stadionem Miejskim, lodowiskiem i kompleksem sportowym za Parowozownią, który także ma zostać zmodernizowany. – Będzie się to działo w sposób etapowy i zrównoważony. Na początku zarządzanie największym i skomplikowanym obiektem, jakim jest arena sportowa, przygotowanie i rozpoczęcie inwestycji, jaką będzie aquapark, a kolejno ta spółka będzie przejmować zarządzanie wszystkimi pozostałymi obiektami sportowymi tak, aby procesy zarządcze i kosztowe optymalizować w jednym ręku – wyjaśnia wiceprezydent Kostka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 70
  1

  1. W jaki sposób zostanie wyłoniona rada nadzorcza (kto będzie decydował o jej składzie)?
  2. Gdzie można składać CV jako kandydat do rady nadzorczej?
  3. Jakie trzeba mieć kompetencje i wykształcenie (później można zweryfikować czy wszyscy członkowie takowe posiadają)?
  4. Jakiej wysokości pensje będą otrzymywać członkowie RN i prezes gdy te już będą wypłacane?
  5. Czy w RN zasiądą osoby nie mające rodzin/znajomych w UM, oraz niepiastujące nigdy wcześniej żadnych stanowisk przy UM? 🙂

  • 30

   Bardzo trafione pytania.
   1. Rada nadzorcza była wybrana prawdopodobnie przed utworzeniem spółki.
   2. Nigdzie bo rada nadzorcza była wybrana prawdopodobnie przed utworzeniem spółki.
   3. Trzeba mieć prawdopodobnie dobre kontakty opcja polityczna, rodzina, znajomi itd. (kompetencje i wykształcenie nieistotne)
   4. Takie, aby Prezes i Rada Nadzorcza mogli dobrze i godnie żyć. Zobacz jakie wynagrodzenie ma prezes CRK, RZZO itd.; wynagrodzenie może być porównywalne.
   5. Oczywiście przez „przypadek” może być ktoś z rodziny magistratu lub znajomy osób z magistratu. Niewykluczone że mogą być również osoby namaszczone polityczne z tzw. polecenia.
   Nikt z UM nie odpowie na forum oraz publicznie. Stanowiska były rozdane przed utworzeniem spółki więc niestety CV nie będą potrzebne.
   Zlecenie na projekt budowy AQAPARK także zostało „rozdane” pod stołem zamiast uczciwy przetarg rozpisać.
   Czego wymagać od osób które rządzą się nie swoimi pieniędzmi. Biegają tylko do zdjęć jak odbiór jakiegoś obiektu i uśmiechy. Szczególnie jeden Pan Prezes z dużymi wargami.
   Mam nadzieję że pomogłem.

  • 22
   1

   ewidentny przykład to spółka CRK ENERGIA oraz CRK zieleń i Rekreacja uwaga zagadka jakieś powiązania z UM?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick