Pleszewianka walczy w Paryżu o awans na igrzyska w Tokio!

0
materiały organizatora, PKK Pleszew / grafika: wlkp24.info
Magdalena Godlewska z Pleszewskiego Klubu Karate powalczy w weekend o kwalifikację olimpijską na igrzyska w Tokio. Tylko trzy najlepsze zawodniczki z każdej kategorii wagowej będą miały możliwość wystąpić na najważniejszych zawodach świata.

Kilka tygodni temu poinformowaliśmy o awansie Patrycji Adamkiewicz na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, które odbędą się w lipcu i sierpniu. Jarocinianka będzie rywalizować w taekwondo. Jeszcze w tym tygodniu może do niej dołączyć zawodniczka z powiatu pleszewskiego, która reprezentuje inną sztukę walki – karate.

ZOBACZ ROZMOWĘ Z PATRYCJĄ ADAMKIEWICZ W OKOLICACH SPORTU

Magda Godlewska pojechała do Paryża, gdzie w trzydniowym turnieju 11-13 czerwca będzie rywalizować o olimpijską kwalifikację. w kategorii kumite -61 kg. Zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate jest niezwykle utytułowana. Regularnie staje na podium zawodów rangi mistrzowskiej i uznawana jest za jedną z najlepszych zawodniczek karate w PKK Pleszew.

Stawka jest wysoka, a presja duża, bo awans wywalczą tylko trzy zawodniczki z każdej kategorii wagowej uwzględnionej w kwalifikacji olimpijskiej. – Przed Magdą bardzo trudne zadanie. Nasza zawodniczka zrobi wszystko, aby sprostać zadaniu i wystartować w igrzyskach. Do zawodów kwalifikacyjnych zostało zgłoszonych 500 zawodników z 98 państw – wyjaśnia Józef Sołtysiak, trener PKK Pleszew.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick