Historyczny wyczyn! Patrycja Adamkiewicz pojedzie na igrzyska do Tokio! Jako pierwsza jarocinianka!

1
screeny z kanału CroRing na Youtube i Polskiego Związku Taekwondo na Facebooku / grafika: wlkp24.info
To stało się naprawdę! Patrycja Adamkiewicz wywalczyła kwalifikację olimpijską i będzie rywalizować o medal Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Młoda zawodniczka rywalizująca w taekwondo jest pierwszą osobą pochodzącą z powiatu jarocińskiego, która wywalczyła awans na igrzyska. Wcześniej nikt nawet nie zbliżył się do poziomu sportowego, który mógłby pozwalać realnie myśleć o udziale w IO.

22-letnia Patrycja Adamkiewicz (-57 kg) pochodząca z powiatu jarocińskiego wywalczyła kwalifikację olimpijską w sobotę, w turnieju rozegranym w Bułgarii. Podczas rywalizacji w Sofii musiała pokonać trzy rywalki i zrobiła to.

Polka została rozstawiona z trzecim numerem. Od początku narzuciła swój styl, co przyniosło efekty w postaci zwycięstwo nad Tatianą Timbalarii z Mołdawii 16:6. Kolejną przeciwniczką Patrycji była Paulina Armeria z Włoch, którą także pokonała, ale stosunkiem punktów 20:7. Mogłoby się wydawać, że im dalej w las, tym będzie trudniej. Okazało się jednak, że Finka Suvia Mikkonen sprawiła 22-latce najmniej kłopotów, bo pochodząca z powiatu jarocińskiego taekwondzistka wręcz zmiażdżyła rywalkę, wygrywając 32:0.

Zobacz walkę Patrycji Adamkiewicz z Suvią Mikkonen

Wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie przez sportowca pochodzącego z powiatu jarocińskiego to historyczny wyczyn. Nikt wcześniej nie osiągnął poziomu, który uprawniałby do myślenia o awansie na tę najbardziej prestiżową imprezę sportową świata.

Patrycja jest wychowanką MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Rozpoczynała przygodę z taekwondo pod okiem Józefiny Nowaczyk-Wróbel oraz prezesa Fryderyka Wróbla. Od kilku lat reprezentuje AZS AWF Warszawa. W tym klubie także święci triumfy (rangi międzynarodowej jak mistrzostwa świata), podobnie jak w jarocińskim, którego jest najwybitniejszą wychowanką.

Trzymamy kciuki za powodzenie w olimpijskiej rywalizacji! Powodzenia, Patrycja!

32. Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 (rozgrywane w 2021 roku) rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick