Pleszew. Włożyli petardę, uszkodzili parkometr

0
Policjanci z Pleszewa zatrzymali dwóch mieszkańców Pleszewa w wieku 15 i 18 lat, którzy uszkodzili automat parkingowy. Straty wyceniono na kwotę 23 tysięcy złotych. Nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny, natomiast 18-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

20 listopada do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu parkometru. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej przy ulicy Ogrodowej.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Pleszewa w wieku 15 i 18 lat, podejrzanych o ten czyn. Jak się okazało, młodzi sprawcy, w nocy z 17/18 listopada br. ok. godz. 2.00 podpalili petardę zapalniczką, a następnie włożyli do wrzutnika na monety. W wyniku bezmyślnego działania, uszkodzeniu uległo wnętrze parkometru, m.in. wyświetlacz, płyta główna i wrzutnik na monety.  Straty wycenione zostały na blisko 23 tysiące złotych.

W piątek, 24 listopada 18-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Młodszy odpowie za swój czyn przed Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pleszewie.

źródło: KPP Pleszew, fot. internet

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick