Pleszew walczy o nagrodę w prestiżowym konkursie [ZDJĘCIA]

0
Fot. Wiesław Pera, pleszew.pl
Pleszew zakwalifikował się do XIV edycji prestiżowego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kraju. Mowa o terenach pokolejowych, na których od niedawna znajduje się m.in. Biblioteka Publiczna oraz Zajezdnia Kultury.

Inicjatywa zwana “Pociągiem do kultury” na tyle spodobała się organizatorom konkursu, że postanowili ją uwzględnić i pozwolić rywalizować o miano najlepszej. Komisja konkursowa zakwalifikowała pleszewski projekt do drugiego etapu konkursu. – Do 5 października musimy przygotować prezentację projektu według regulaminowych wytycznych. Będziemy z niecierpliwością czekać na wyniki. To bardzo prestiżowy konkurs i warto dodać, że bezpłatny – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

CZYTAJ: W Ostrowie powstanie aquapark? Ostrowski Ekspres Inwestycyjny za 110 mln zł

Pokolejowy teren w Pleszewie czekał na rewitalizację wiele lat. Od niedawna jest wizytówką miasta, która przyciąga ludzi nie tylko z powiatu pleszewskiego, ale również okolicznych. Nowoczesne pomieszczenia utrzymane z zewnątrz w stylu nawiązujący do architektury minionych dekad, a nawet wieków. To miejsce dla miłośników kolei wąskotorowej, wydarzeń książkowych poprzez ulokowaną tam Bibliotekę Publiczną oraz wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Zajezdni Kultury.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick