Pleszew: Komendant Powiatowy Straży Pożarnej zawieszony

0
Starszy kapitan Roland Egiert, Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie zawieszony. Decyzję podjął Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP brygadier Andrzej Bartkowiak. Przyczyną zawieszenia jest udział Egierta w bójce ulicznej w Kaliszu. Warto przypomnieć, że jednemu z najbardziej agresywnych uczestników październikowego incydentu w rejonie ulicy Górnośląskiej postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa.

Do incydentu w rejonie ulicy Górnośląskiej w Kaliszu doszło na początku października tego roku. Pisaliśmy o zdarzeniu na portalu.

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzn, którzy skatowali strażaka

Zgromadzony przez prokuratora materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów usiłowania zabójstwa. Usłyszał je 19-letni Maciej J., który przejawiał największą agresję podczas bójki. Jego kompan 17-letni Aleksander P. także został zatrzymany w policyjnym areszcie na trzy miesiące. Najbardziej poszkodowanym był strażak po służbie, który w stanie ciężkim trafił do kaliskiego szpitala.

Jak się okazuje w bójce brał udział szef pleszewskiej straży pożarnej starszy kapitan Roland Egiert. Decyzją Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został on zawieszony w czynnościach do wyjaśnienia sprawy. Warto zaznaczyć, że pozostałym uczestnikom bójki na kaliskiej ulicy przedstawiono zarzuty występku o charakterze chuligańskim.

fot. Google Maps

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick