Pierwszy lot młodego bociana z Przygodzic [ZOBACZ WIDEO]

0
screen z nagrania, fanpage Przygoda i Dziedzic Bociany Przygodzice
Jeden z młodych bocianów z Przygodzic - Rafał - odbył pierwszy lot próbny. Rodzeństwo patrzyło ze zdumieniem, a kilka godzin później kolejny z młodych rozpoczął przygotowania do lotów. To oznacza, że wkrótce zobaczymy w powietrzu wszystkie młode boćki.

Obserwatorzy bocianów w przygodzickim gnieździe po raz kolejny odnotowali ważną datę w życiu tamtejszych ptaków. Tym razem jeden z “maluchów” odbył pierwszy lot. Przygotowania do niego nie trwały zbyt długo. Wręcz przeciwnie. Wstał, rozłożył skrzydła i zebrał się na odwagę, by spróbować, jak to jest podziwiać świat z loty ptaka.

CZYTAJ: Bociany z Przygodzic zaobrączkowane [ZDJĘCIA]

Zrobił to ku zdumieniu rodzeństwa. Dwa z trójki pozostałych bocianów aż wstały z wrażenia, obserwując powietrzne wyczyny brata. “Poleciał w kierunku dachu Urzędu Gminy w Przygodzicach, potem zawrócił kołem i zniknął z prawej strony, prawdopodobnie był to najstarszy z młodych bocianów” – napisała na forum przygodzickich bocianów internautka Iganka.

Po kilku minutach rozglądania się za nim, ten nadleciał i pewnie wylądował w gnieździe, co rodzeństwo nagrodziło bociana Rafała głośnym klekotaniem. Jak zauważyła Magosia, kilka godzin później inny z młodych bocianów ćwiczył w gnieździe podskoki i machanie skrzydłami. Wkrótce możemy się spodziewać, że pozostała trójka też rozpocznie próbne loty.

CZYTAJ: Na dachu Centrum Kształcenia Praktycznego powstaje… pasieka. Wcześniej ule stanęły przy OZC-u [ZDJĘCIA]

Pierwszy lot

Dzisiaj o 11:51 młody bocian Rafał odbył swój pierwszy lot.

Opublikowany przez Przygoda i Dziedzic Bociany Przygodzice Sobota, 4 lipca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick