DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Bociany z Przygodzic zaobrączkowane [ZDJĘCIA]

Środa była ważnym dniem dla bocianów z Przygodzic oraz miłośników tych ptaków, którzy podglądają ich codzienne życie. Właśnie tego dnia odbyło się obrączkowanie boćków, które kilka tygodni temu przyszły na świat, a teraz – gdyby nie kolor dzioba – z trudem dałoby się je odróżnić od rodziców Przygody i Dziedzica.

CZYTAJ: Burze z gradem i porywisty wiatr. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Aby wyciągnąć młode z gniazda umiejscowionego na kominie przy budynku Urzędu Gminy w Przygodzicach potrzebny był podnośnik. Bociany zostały zwiezione na ziemię, gdzie odbyła się cała procedura zapoczątkowana mierzeniem dziobów. „Różnica wielkości pomiędzy najstarszym a najmłodszym bociankiem jest wyraźnie widoczna; różnica długości ich dziobów wynosi 3,5 cm” – informują miłośnicy bocianiej rodziny na fanpage’u Bociany z Przygodzic.

Po zakończeniu pomiarów rozpoczęła się najważniejsza część, a więc obrączkowanie. Każdemu młodemu bocianowi założono dwie obrączki. Metalowa jest ornitologiczną, a plastikowa służy do łatwego odczytania informacji w terenie. „Bocianki zostały również nakarmione kurzym jajkiem, które jest wysoko energetycznym pokarmem; najmniejszy młody zjadł aż dwa. Skontrolowano również gniazdo pod kątem obecności sznurków; z radością stwierdzono, że siedlisko bocianów jest czyste” – czytamy dalej.

https://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic/posts/4293223314029090?__xts__%5B0%5D=68.ARDrDRute_RlUmrY3vPD0qeepB3BNMmzQHjTo0hogIyypttwWcWr7_pi0d73nfHPlk31qOVQp0rd7EsNceDjxCNDM6_3HocH2HtRr4erEbYTeh085X7CctpwXlgxlYjL5CbER4VORF2xexjnVsbi4DnuoTgoPaDWS70iFBdNnvWPPdWK27llEBxymPw63Cb5-uhJcODWIgwC1Kon97mDgHdGkag-HJ1UA5atM7zhsvK75uqb-F88brB6lxc0doZ3OKwX_uZY7DtfvfsCrXIm4XIBLcxJQ6u9JTlvgErCJr8l7ugKfPwVfhJ4DdIuDvQyQmdT9It3PrOupsOmktdpkTeMrg&__tn__=-R

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • A
  Anonim

  czwartek, 18 czerwca, 2020

  bociany-z-przygodzic/proszą o wodę na tej temperaturze 🙁

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 18 czerwca, 2020

  Bociany z Przygodzic potrzebują wody na tym upale

  Odpowiedz
 • E
  Ena

  czwartek, 18 czerwca, 2020

  Jestem z nimi już 2 lata. Przyjemności co niemiara. Najważniejsze, że wracają. Lubią swoje gniazdo i nas widocznie.

  Odpowiedz
 • Z
  zbych

  piątek, 19 czerwca, 2020

  Troche slonca w naszym miescie

  Odpowiedz
 • K
  kika

  piątek, 19 czerwca, 2020

  Dziękujemy za to obrączkowanie super sprawa, bocianom wodę nosza rodzice , nie martwcie sie .

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  sobota, 20 czerwca, 2020

  Czy na telefonach szanownych internautów działają kamery z tej strony? Mnie nie działa żadna, mam tel z androidem, laptopa nie będę odpalał specjalnie żeby kamery pooglądać, temat był zaszany redakcji. Wg mnie więcej ludzi używa dziś telefonów niż laptopow

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz