Bociany z Przygodzic zaobrączkowane [ZDJĘCIA]

6
Fot. screen z bociany.przygodzice.pl
Po dwie obrączki dla każdego i wysokoenergetyczny posiłek złożony z kurzych jaj. Tak wyglądała środa w wykonaniu bocianów z gniazda w Przygodzicach. Zakończył się proces obrączkowania młodych. Teraz ornitolodzy będą mogli zbierać informacje o boćkach.

Środa była ważnym dniem dla bocianów z Przygodzic oraz miłośników tych ptaków, którzy podglądają ich codzienne życie. Właśnie tego dnia odbyło się obrączkowanie boćków, które kilka tygodni temu przyszły na świat, a teraz – gdyby nie kolor dzioba – z trudem dałoby się je odróżnić od rodziców Przygody i Dziedzica.

CZYTAJ: Burze z gradem i porywisty wiatr. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Aby wyciągnąć młode z gniazda umiejscowionego na kominie przy budynku Urzędu Gminy w Przygodzicach potrzebny był podnośnik. Bociany zostały zwiezione na ziemię, gdzie odbyła się cała procedura zapoczątkowana mierzeniem dziobów. „Różnica wielkości pomiędzy najstarszym a najmłodszym bociankiem jest wyraźnie widoczna; różnica długości ich dziobów wynosi 3,5 cm” – informują miłośnicy bocianiej rodziny na fanpage’u Bociany z Przygodzic.

Po zakończeniu pomiarów rozpoczęła się najważniejsza część, a więc obrączkowanie. Każdemu młodemu bocianowi założono dwie obrączki. Metalowa jest ornitologiczną, a plastikowa służy do łatwego odczytania informacji w terenie. „Bocianki zostały również nakarmione kurzym jajkiem, które jest wysoko energetycznym pokarmem; najmniejszy młody zjadł aż dwa. Skontrolowano również gniazdo pod kątem obecności sznurków; z radością stwierdzono, że siedlisko bocianów jest czyste” – czytamy dalej.

Dziś jest ważny dzień dla młodych bocianów z gniazda pod kamerą www.bociany.przygodzice.pl Młode ptaki zostały zwiezione…

Opublikowany przez Bociany z Przygodzic bociany.przygodzice.pl Środa, 17 czerwca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Czy na telefonach szanownych internautów działają kamery z tej strony? Mnie nie działa żadna, mam tel z androidem, laptopa nie będę odpalał specjalnie żeby kamery pooglądać, temat był zaszany redakcji. Wg mnie więcej ludzi używa dziś telefonów niż laptopow

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick