Pierwsi pensjonariusze już „na nowym” [ZDJĘCIA]

1
Fot. fanpage Pawła Rajskiego, starosty ostrowskiego
W połowie października, po kilkudziesięciu miesiącach prac oficjalnie otwarto Dom Pomocy Społecznej przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Oddanie obiektu do użytku nie oznaczało jednak, że pensjonariusze od razu w nim zamieszkają. Trzeba było najpierw wszystko przygotować. Wraz z początkiem roku pierwsi mieszkańcy przeprowadzili się już do nowego obiektu. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych starosta ostrowski Paweł Rajski.

Przeprowadzka z ulicy Partyzanckiej na Staroprzygodzką to szansa dla pensjonariuszy na życie w nowoczesnych, komfortowych, a przede wszystkim godnych warunkach. Na budowę nowego Domu Pomocy Społecznej władze powiatu ostrowskiego wydały ok. 18 mln. zł.

Jesienią ubiegłego roku nowy obiekt oddano do użytku i uroczyście otwarto. Następnie kierownictwo placówki musiało dobrze i dokładnie zaplanować przeprowadzkę. Trzeba było nie tylko przewieźć sprzęt, ale też pensjonariuszy, którymi często są osoby z niepełnosprawnościami.

W styczniu pierwsi podopieczni zamieszkali w nowym miejscu. O tym fakcie poinformował Paweł Rajski, starosta ostrowski za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Jeszcze czują się nieco zagubieni i onieśmieleni, wielkością i nowymi rozwiązaniami… Dopiero uczą się nowego obiektu, rozkładu pomieszczeń. Ale najważniejsze, że już mieszkają w swoim nowym Domu Pomocy Społecznej!” – pisze Paweł Rajski.

Już na etapie projektowania władze powiatu założyły, że nowy DPS będzie na jednym poziomie. Dzięki temu w obiekcie nie ma żadnych barier architektonicznych dla osób poruszających się na wózku. Jest to ułatwienie zarówno dla pensjonariuszy, jaki i personelu.

WIĘCEJ W TEMACIE NOWEGO DPS-u:

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick