Pieniądze z Ostrowa jako pierwsze zasiliły konto WOŚP [ZDJĘCIA]

4
Pierwsze blisko dwa tysiące złotych zasiliło już konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab, który już zasilił WOŚP jest z Ostrowa Wielkopolskiego! Każdego roku, już od kilku lat, podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych organizują swój własny Finał Wielkiej Orkiestry w drugiej połowie grudnia.

Dokładnie 1685,70 zł zebrano w Zespole Szkół Specjalnych do puszki Wielkiej Orkiestry. Od dziewięciu lat sztab ze szkoły specjalnej jest oficjalnie zarejestrowany w Fundacji Owsiaka i jako pierwszy przesyła puszkę z pieniędzmi do Warszawy.

Pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem zbiórki w ostrowskim ZSS jest Robert Jończak, uczeń szkoły. To on wraz ze swoją mamą Magdaleną Jończak organizują „mini finały” WOŚP. W tym roku po raz dziewiąty licytowano, by zebrać jak największą sumę na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce.

Przeczytaj też: W Ostrzeszowie WOŚP zagra inaczej niż zawsze

W ZSS licytowano m.in. koszulki orkiestrowe i fanty dostarczone przez dział promocji WOŚP, były nawet dziecięce ubranka, budzik WOŚP, torba na zakupy czy breloczki. Pośród gadżetów znalazły się też obrazy podpisane przez samego Jurka Owsiaka, który odwiedził szkołę specjalną w 2017 roku. Gadżety każdego roku przekazuje także samorząd Ostrowa oraz rodzice podopiecznych ZSS. Nie zabrakło też atrakcji w postaci Kawiarenki – za słodkości czy ciepły napój do puszki trafiały datki. Podopieczni szkoły specjalnej dali popis w występie artystycznym, zaproszono też gości z zaprzyjaźnionych szkół do wspólnego kolędowania.

Szef sztabu Robert Jończak z charakterystyczna puszką odwiedził także ostrowskie szkoły, m.in. Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych czy Zespół Szkół Ekonomicznych, gdzie zbierał pieniądze.

Przeczytaj też: Volkswagen Golf II Filipa Chajzera pomalowany! Szymon Chwalisz zaprezentował swoje dzieło

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick