Volkswagen Golf II Filipa Chajzera pomalowany! Szymon Chwalisz zaprezentował swoje dzieło

0
Guma Doland, Vibowit czy Teleranek - wspomnienia lat 80. zostały przelane przez ostrzeszowskiego artystę Szymona Chwalisza... na karoserię samochodu. I to nie byle jakiego – chodzi o Volkswagen GOLFa II, którego właścicielem jest znany dziennikarz Filip Chajzer. Najważniejsze w tym projekcie jest jednak to, że wymalowany golf już wkrótce trafi na aukcję przed przyszłorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś, 30 grudnia wyruszył w podróż do Warszawy.

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się jak wygląda… Volkswagen GOLF II, rocznik 84, z wyjątkową karoserią, której autorem jest pochodzący z Ostrzeszowa Szymon Chwalisz. – Z racji tego, że przedmioty ode mnie i od Filipa tak dobrze się sprzedały, dogadaliśmy się na następny finał, że stworzymy coś wspólnie. W ubiegłym roku moja gitara, którą pomalowałem dla Slasha sprzedała się za 60 tysięcy złotych, natomiast polonez Filipa za 68, także mam nadzieję, że sami swoje rekordy pobijemy – mówi Szymon Chwalisz.

Karoseria tego wyjątkowego samochodu to ukłon w stronę lat osiemdziesiątych – są na niej kultowy Vibowit, guma Donald, marka Pewex, czy postać Freddiego Merkurego. Pomalowanie całej karoserii Golfa to nie lada wyzwanie. Szymon Chwalisz miał jednak w tym zakresie pomoc podczas tegorocznego Pol&Rock Festiwal, malowali nie tylko festiwalowicze, ale i sam Jurek Owsiak.

Wczoraj zaprezentowany publicznie, dziś wyruszył w podróż do Warszawy. Około południa trafił w ręce właściciela. Tymczasowego, bo już wkrótce trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick