Pięć zastępów z Ostrowa i Kalisza walczy z pożarem fabryki mebli w Turku [WIDEO, ZDJĘCIA]

0
Fot. iturek.net
Cztery zastępy straży pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego i jeden z Kalisza zostały wezwane do wsparcia akcji gaszenia pożaru hali produkcyjnej jednej z firm meblarskich w Turku. Ogień pojawił się przed godz. 2.00 w nocy, a nad ranem na miejscu pracowało jeszcze 48 zastępów z całego regionu.

Potężny pożar hali produkcyjnej jednej z firm meblarskich wybuchł w Turku w nocy z wtorku na środę przed godz. 2.00. Na miejsce szybko wysłano kilka zastępów straży pożarnej, ale okazało się, że to niewystarczająca liczba. Wezwano kolejne. W pewnym momencie z żywiołem walczyły wszystkie zastępy z powiatu tureckiego. Poproszono o pomoc także strażaków z jednostek z całego regionu.

ZOBACZ TEŻ: Duży pożar wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim. Dym widać w całym mieście [WIDEO, ZDJĘCIA]

PSP w Ostrowie Wielkopolskim została poproszona o zadysponowanie czterech zastępów o godz. 3.39. Mowa o kontenerze ze sprzętem ochrony dróg oddechowych oraz o grupie chemicznej w sile trzech zastępów. O pomoc zwrócono się także do strażaków z Kalisza, którzy udali się na miejsce samochodem łącznościowym.

W tej chwili sytuacja jest opanowana i trwa dogaszanie pożaru. Na miejscu pracuje 48 zastępów straży pożarnej.

Ze wstępnych i nieoficjalnych szacunków wynika, że straty mogą sięgnąć nawet kilku milionów złotych. Nadal jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych kwotach.

ZOBACZ TEŻ: Pożar w salonie mercedesa. Na miejscu 8 zastępów straży

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick