Performance na ulicach Ostrowa. Pojawiła się policja

14
Zrzut ekranu z transmisji na żywo na fanpage'u Wolna Odrodzona Niepodległa Ostrów Wielkopolski
Grupa 11 osób w uniformach oraz maskach na twarzach przeszła w sobotę ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Performance, który miał na celu okazanie sprzeciwu wobec szczepionek oraz ograniczaniu wolności Polaków wykonany został przez członków ostrowskiego Stowarzyszenia "Wolna Odrodzona Niepodległa". Na miejscu pojawili się także policjanci.

11 osób ubranych w kombinezony oraz białe maski zebrało się za budynkiem Starostwa Powiatowego, a następnie grupa przeszła ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas przemarszu uczestnicy nieśli na ramionach trumnę, na której widniał napis “wolność”.

Członkowie Stowarzyszenia “Wolna Odrodzona Niepodległa” głosili, że chcą mieć wolny wybór m.in. w sprawie szczepionek. Ich zdaniem wolność w Polsce została “pogrzebana”. – Chcemy żyć normalnie. Chcemy, żeby każdy miał prawo do decydowania o sobie. Jeśli ktoś chce się szczepić, to proszę bardzo, a jeśli ktoś nie chce, to też powinien mieć do tego prawo. Rząd, niestety, już zaczyna segregować ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych. Już pojawiają się sygnały, że jeśli ktoś nie podda się szczepieniu, to nie będzie mógł wsiąść np. do autobusu. Nie zgadzamy się z takim traktowaniem mówi Bartosz Prus, przedstawiciel Stowarzyszenia “Wolna Odrodzona Niepodległa” w Ostrowie.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy pojawili się na miejscu. – Osoby biorące w tym udział zostały wylegitymowane. Uczestnicy zachowali wszystkie zasady dotyczące zgromadzeń i nie było podstaw do wystawienia mandatu – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 22
  25

  Milicja tylko chciałaby ludzi mandatami karać. Dlatego w Polsce nigdy nie będzie dostępu do broni palnej bo ludzie mieliby narzędzia realnej obrony. Dlatego też ja nigdy ale to nigdy nie będę bronił tego kraju w razie jakiejś wojny bo nie czuje się w obowiązku narażania życia za pseudo elyty które przejęły ten kraj.

 2. 30
  5

  Z tymi szczepionkami to prawda. Tylko 2 kraje w UE szczepiaja w 1 dobie życia dziecka – Polska i Bułgaria. Pozostałe kraje po kilku dniach obserwacji. Latem rodzice jednego dziecka wygrali sprawę za powikłania po szczepieniu dziecka przeciw gruźlicy czyli NOP – milion złotych odszkodowania oraz dożywotnią rentę. Tak wygląda “troskliwa opieka” naszej służby zdrowia. A szczepionki aplikują koreańskie bo tańsze. Weterynarz bardziej dba o pieska bo szczepia dopiero w drugim miesiącu życia, a jak szkodzi to próbuje inną dopasować. Niestety ale depopulacja staje się faktem.

  • 1
   15

   Po pierwsze, nie ma takiego słowa jak “szczepiają” a po drugie proszę pamiętać, że zawsze można odmowic szczepienia dziecka po urodzeniu (wiem z autopsji ponieważ matka miała mutacje genu i w obawie o to, że córka także ją ma nie wyraziła zgody na szczepienie na gruźlicę – nie było problemu)

 3. 23
  27

  WON- z Ostrowa! Poprzebierali się i wyglądają jak pajace. Brakowało odwagi by pokazać “paszcze”. Brakuje dyscypliny… powinno przywrócić się służbę wojskową/ i to wg rygorów z lat 80 tych/ to nauczyło by Was porządku, dyscypliny. Mało macie wolności w obecnych czasach? Chyba za dużo luzu.

 4. 13
  1

  Na tyle będziemy mieli wolności na ile pozwolimy sobie nałożyć pęta możnych tego świata.
  Pod hasłem troski o zdrowie i dobro obywateli coraz bardziej ” elity świata “ograniczają wolność i wybór ludzi w imię własnych interesów Za feudalizmu chłop był przypisany do pana jak tak dalej będzie to każdy zostanie przypisany do szczepionki albo wypadnie ze systemu nowego porządku. Czy wszystkie obostrzenia są zasadne i dają wolną wolę ludziom, jeżeli 40 – 30 lub nawet 10 % z jakichś powodów się nie zaszczepi to zostaną umieszczeni w gettach?
  Tak dla myślących:
  Covid intensywnie poszukuje grypy w celu przejęcia jej aktywów na rynku……

 5. A ja zapytam… skoro wszystko było OK jak stwierdziła rzeczniczka ostrowskiej Policji, to jaka była podstawa legitymowania…? Czy Policja realizowała wobec tych osób czynności administracyjno-porządkowe, dochodzeniowo- śledcze czy operacyjno-rozpoznawcze…zgodnie z art. 14 Ustawy o Policji…?

 6. 3
  3

  Absolutnie nie zgadzam się z postulatami tych ludzi, ale ten kto wezwał policję bo “ludzie chodzą po ulicy w kostiumie” to niezły świr…

 7. 4
  1

  Ważne aby ludziom w głowach namieszać ważne ze ci co musieli się zaszczepić się zaszczepili a dla innych zamiast szczepionki jakieś głupie występy , przecież w tym wszystkim chodzi o KASE, przecież panuje pandemia i dla jednych kary i problemy a dla takich ktòrzy biorą udział w takich zgromadzeniach NIC się nie dzieje bo to zlecone odgórnie aby ludzie łykli ogłupienie i oszczędzić na KASIE na szczepionki , kiedyś napisał wiecznie żywa na czasie fraszkę Kochanowski (kochane zdrowie ten tylko się dowie kto je utracił “‘),lepiej oglupić niż wydawać kasę na szczepionki dla narodu.Bojówki zrobią wszystko,nie żyjemy w średniowieczu , a ludzie są uswiadomieni a ci przekonają się o nie szczepieniu jak wyląduja na OIOMIE zakazeni,.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick