Patryk Wykrota pobiegnie z drugim najszybszym człowiekiem na świecie!

0
Zawodnik KS Stali LA Patryk Wykrota powalczy w piątek w mityngu Grand Prix w Poznaniu. Będzie rywalizował w biegu na 200 m ze światowymi gwiazdami sprinterskich dystansów w tym z Yohanem Blake'iem z Jamajki - drugim najszybszym człowiekiem na Ziemi. Transmisja w piątek w TVP Sport o 18.30.

Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego Patryk Wykrota zaczyna rywalizację na światowym poziomie. Tydzień temu zadebiutował w Diamentowej Lidze – najbardziej prestiżowych zawodach lekkoatletycznych na świecie składających się z kilkunastu mityngów organizowanych w różnych zakątkach świata. Sprinter wystąpił w Birmingham w barwach reprezentacji Polski w sztafecie 4×100 m. Niestety, biało-czerwoni zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian.

Trenerzy Patryka z KS Stali LA podkreślali jednak, że drużyna miała bardzo mało czasu na przećwiczenie tego elementu, co miało wpływ na ich postawę. Dlatego też nie można mieć do nich pretensji za to, że w taki sposób zakończyli występ w Diamond League.

Przez Patrykiem Wykrotą (życiówka z tego sezonu 20.74s) jednak kolejne wyzwanie. Tym razem będzie rywalizował w Poznaniu podczas mityngu Grand Prix. W biegu na 200 m stanie m.in. obok drugiego najszybszego człowieka na świecie – Yohana Blake’a z Jamajki (PB 19.26s). Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego lekkoatleta pobiegnie na 4. torze.

Uczestnicy biegu na 200m podczas Grand Prix w Poznaniu

  • James Hanson z Wielkiej Brytanii (PB 20.86),
  • Simon Hansen z Danii (PB 20.49s),
  • Brendon Rodney z Kanady (PB 19.96, najszybszy w stawce w tym sezonie – 20.29s),
  • Yohan Blake z Jamajki (PB 19.26s – drugi najszybszy człowiek na świecie),
  • Reona Miura z Jamajki (PB 20.64s – czas z tego roku),
  • Albert Komański z Polski (PB 20.90, srebrny medalista MP Seniorów na 200m na hali).

Gdzie oglądać transmisję z Grand Prix w Poznaniu?

Mityng Grand Prix w Poznaniu odbędzie się w piątek, 27 maja. Całą rywalizację w stolicy Wielkopolski pokaże TVP Sport od 17.00 do 20.00. Bieg na 200m z udziałem Patryka Wykroty zaplanowano na 18.30.

Wypowiedź Patryka Wykroty przed startem w Diamentowej Lidze w Birmingham

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick