Patryk Vega i siostry z Broniszewic w „Pytaniu na śniadanie”

1
Fot. Fundacja Patryka Vegi
W poniedziałek o godz. 10.00 gośćmi programu "Pytanie na śniadanie" w TVP2 będą reżyser Patryk Vega oraz siostry Dominikanki z Domu Chłopaków w Broniszewicach. Zasłynęły one z kampanii, którą przeprowadziły, by zebrać kilka milionów złotych na budowę nowego domu dla niepełnosprawnych podopiecznych w Broniszewicach.

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia reżyser Patryk Vega przyjechał do Broniszewic pod Pleszewem, żeby spotkać się w Domu Chłopaków z siostrami, które go prowadzą oraz podopiecznymi. To pokłosie filmu dokumentalnego o siostrach zakonnych, które przez ostatnie lata zebrały kilka milionów złotych na budowę domu dla niepełnosprawnych chłopców, którymi się opiekują.

Szczególnie głośno zrobiło się o nich, kiedy opublikowały w internecie filmik, w którym zaprezentowały, jak udają… pingwiny. Dystans do siebie i pomysłowość spowodowały, że nagranie rozeszło się po internecie w błyskawicznym tempie, a jego bohaterki stały się rozpoznawalne w całej Polsce. To pomogło im w nagłośnieniu zbiórki, którą prowadziły.

Na początku września Dom Chłopaków został oddany do użytku. Do Broniszewic zjechały się media z całego kraju, by relacjonować to wydarzenie. We wsparcie budowy oraz sfinansowanie wyposażenia budynku włączyły się także osoby znane z pierwszych stron gazet.

ZOBACZ TEŻ: Chciały podziękować darczyńcom. Nagrały piosenkę!

Drodzy, zapraszam Was jutro o godz. 10.00 do oglądania TVP2. Razem z Siostrami z Dom Chłopaków w Broniszewicach będę gościem w programie „Pytanie na śniadanie” 🙌

Opublikowany przez Fundacja Patryka Vegi Niedziela, 30 grudnia 2018

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 1
    6

    A kiedy w podobnym programie chociażby w TVN-24 będą podjęte ostrowskie dziewczyny w czerni z panią Matecką i Klimek na czele?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick