Dokonały niemożliwego! Dom chłopaków w Broniszewicach otwarty! [ZDJĘCIA]

2
Udało się! Dom Chłopaków w Broniszewicach koło Pleszewa oficjalne otwarty! Siostry Dominikanki, które same siebie nazywają pingwinkami dokonały rzeczy wprost niemożliwej. Dzięki ich determinacji i pomocy darczyńców udało się zbudować nowy dom dla 56 podopiecznych!

Na początku zorganizowały zbiórkę pieniędzy. Potrzebowały pięć milionów złotych. Nikt chyba nie sądził, że się uda. A jednak! Losy niepełnosprawnych chłopaków z Broniszewic poruszyły społeczeństwo, a siostrom udało się zebrać upragnioną sumę.

Postanowiły się odwdzięczyć, a przy okazji wciąż zbierać pieniądze na wykończenie domu. Z okazji obchodzonego Dnia Pingwina, zachęcały do przygarnięcia…pluszowego pingwina. „Przygarniesz pingwinka jednego, spełnisz marzenie chłopca niepełnosprawnego” – takie przyświecało im hasło. Do rozdania było 56 maskotek, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Pokłady wdzięczności dla darczyńców były tak duże, że siostry nagrały piosenkę!

Teraz, chłopcy mają swój nowy dom, w którym każdy ma swój własny kąt, zaprojektowany według ich pomysłów. Droga była długa i ciężka, aż w końcu dziś odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi, uroczysta msza święta i wspólne tańce – Pingwiny to zwierzęta, które dają radę w każdych warunkach! – mówiły dziś siostry.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pozdrowienia dla Sióstr z którymi spotkałem się na Uniwersytecie Ekonomicznym podczas podyplomowych studiów – BRAWO ,JESTEŚCIE WIELKIE

  2. Czy zorganizowane aktywistki w czerni z panią prezydent Klimek i jej zastępczynią Matecką dorzuciły cegiełkę na cel osiągnięty przez Siostry?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick