Pan Artur potrzebuje pomocy. Zebrano już prawie połowę kwoty

12
Pan Artur z Ostrowa już od 17 lat walczy z rakiem. To bój który jest wspólnym wyzwaniem dla całej rodziny i znajomych. Mężczyzna nie porusza się samodzielnie, ale szansą na w miarę normalne życie jest wózek inwalidzki. Rodzina mieszka na pierwszym piętrze bez windy. W internecie trwa zbiórka pieniędzy na specjalne urządzenie, które ułatwi panu Arturowi opuszczenie łóżka i czterech ścian swojego pokoju.

17 lat temu Artur Niełacy z Ostrowa przeszedł resekcję guza mózgu i radioterapię. Do 2012 roku mężczyzna normalnie zajmował się domem i wychowaniem syna Michała, który urodził się kilka miesięcy przed operacją.

Zaczęło się atakiem padaczki i kilkunastodniowym pobytem w szpitalu. Pogłębił się niedowład prawej strony i problemy z mową. Później choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą diagnoza – glejak III stopnia, nieoperacyjny. Jedyna możliwa broń – chemia.

Rezonans potwierdził, że guz uległ zmniejszeniu, jednak chemia jaką przyjął nie pozwala mu już normalnie funkcjonować. Aby wstać z fotela na łóżko potrzebuje pomocy przynajmniej dwóch silnych osób.

Pan Artur dysponuje wózkiem inwalidzkim, ale da się nim zjechać po stromych schodach domu jednorodzinnego. Siostra pani Aleksandry wraz z przyjaciółmi wpadła na pomysł internetowej zbiórki pieniędzy na schodołaz, dzięki któremu pan Artur będzie mógł wyjechać na wózku na zewnątrz.

Zbiórka pieniędzy trwa w internecie na www.siepomaga.pl/artur-nielacny. Z kwoty ponad 22 tysięcy zebrano już ponad 40% kwoty.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Ludzie zbierzmy się i pomóżmy, to nie jest wielka kwota, sam przelałem przed chwilą 20zł. Super rodzina, nie poddawajcie się!

  2. Ludzie ostatnio kochają wrzucać na FB prośby o udostępnianie wiadomości o chorych dzieciach myśląc, że cokolwiek to daje. Chcecie naprawdę komuś pomóc to przelejcie chociaż 10 zł na dowolny cel, a nie tylko udostępniajcie posty na FB. Tutaj też można się wykazać. Trzymam kciuki za pomyślność zbiórki i zdrowie Pana Artura (którego kompletnie nie znam).

  3. Najbardziej pomagają ludzie którzy sami nie wiele mają… A wystarczyłaby zrzutka kilku nowobogackich tylko co oni wiedzą o życiu. Powodzenia chłopie, jeszcze pojedziesz z synem na spacer

    • Pani Anno mam nadzieję ,że nigdy nie będzie Pani musiała korzystać z pomocy tej instytucji.Pozdrawiam.

  4. Takim osobom trzeba pomóc i wpłacić 10 czy 20 zł. co ciągle czynie a nie fb pelne udostepnij o chorych dzieciach.Ciekawe czy cos wpłacili. Nigdy nie udostepniam na fb .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick