Pacjenci i personel szpitala w Wolicy nie są zakażeni. Wynik badań są negatywne

0
Fot. Aleksander Szlender/szpital.pl/wolica
Dobre informacje płyną z Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza. Próbki pobrane od pacjentów i personelu medycznego przebywających na kwarantannie dały wynik negatywny. Oznacza to, że nie doszło do zakażenia poprzez kontakt z 37-latką zmarłą w wyniku powikłań spowodowanych COVID-19.

Szpital w Wolicy zamknięty po tym, jak u jednej z pacjentek wykryto zakażenie koronawirusem. 37-latka zanim trafiła do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu, przebywała właśnie w placówce w Wolicy koło Kalisza.

CZYTAJ TEŻ: 

Kobieta z powiatu kaliskiego zmarła w poznańskim szpitalu, a decyzją Sanepidu placówka pod Kaliszem została zamknięta. Na kwarantannie w placówce przebywało blisko ponad 60 osób. Wszystkim zostały wykonane badanie na obecność koronawirusa. – Dziś (w powniedziałek – przy.red.) laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu prowadziło badania próbek od personelu szpitala i pacjentów. Wszystkie testy wykazały wynik ujemny i nie potwierdziły zakażenia koronawirusem – poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W związku z negatywnymi wynikami badań, Sanepid podjął decyzję o przywróceniu dwóch oddziałów szpitalnych i powrocie personelu do pracy. – Oddział, na którym leżała pacjentka z wynikiem dodatnim, pozostał jeszcze zamknięty – dodaje Stube.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick