Ożywianie Jarocina

0
Jarocin przymierza się do rewitalizacji. Władze zachęcają mieszkańców, by wnosili swoje uwagi do projektu uzdrowienia miasta i gminy. Społeczne konsultacje w tej sprawie zaczną się 10 maja i potrwają miesiąc.

Jarocinianie mają szansę wnieść zmiany do projektu uchwały Rady Miejskiej wyznaczającej tzw. obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji miasta i gminy Jarocin.

W mieście wstępnie za najbardziej zaniedbane uznano rynek i ulice w centrum, teren rozciągający się przy torach kolejowych od Al. Niepodległości, wzdłuż ulic Moniuszki, Nowej aż do ul. Powstańców Wielkopolskich, a także blokowiska na os. 1000-lecia i i przy ul. Kasztanowej.

Tam w pierwszej kolejności mogą być podjęte działania na rzecz ożywienia tych obszarów.

Urzędnicy odpowiedzialni za ich przygotowanie podkreślają, że chodzi nie tylko o uzdrowienie danego terenu, ale i poprawę jakości życia jego mieszkańców. Dlatego tak ważne są ich uwagi i wnioski do programu rewitalizacji.

– Jeśli mieszkańcy nie określą swoich potrzeb, problemów danego obszaru, nie będą uczestniczyć w znajdowaniu sposób ich rozwiązania, to rewitalizacja nam się nie uda, bo będzie jedynie jakimś działaniem robionym obok mieszkańców, bez nich i – w ich odczuciu – nie dla nichmówi Anita Szymańska z zespołu ds. rewitalizacji.

Publiczne spotkanie konsultacyjne z prezentacją projektu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji odbędzie się w środę 17 maja o godz. 17.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. 

Uwagi do programu rewitalizacji można składać osobiście w biurze zespołu ds. rewitalizacji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 (Jarocin, ul. Kościuszki 15a – tzw. dom partii, II piętro), telefonicznie 516 168 953, elektronicznie rewitalizacja@jarocin.pl ioffice@jarocin.pl  w dniach 10 maja – 11 czerwca.

Więcej informacji: http://jarocin.pl/pl/REWITALIZACJA-404.html

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick